Jasný projev zkušeného státníka. Hašek pochválil prezidentovo poselství, přidal se i Štěpán Kotrba

26.12.2017 16:46

Vánoční poselství Miloše Zemana rozpoutalo kontroverzní reakce. „Byl to slabý projev,“ kritizuje Zemanova slova historik Petr Blažek. Naopak samou chválu na vyslovené názory prezidenta pěl bývalý jihomoravský hejtman z ČSSD Michal Hašek, jehož nadšení sdílel i známý komentátor Štěpán Kotrba.

Jasný projev zkušeného státníka. Hašek pochválil prezidentovo poselství, přidal se i Štěpán Kotrba
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman na setkání s občany ve Strážnici
reklama

Petr Honzejk z Hospodářských novin, nebo historik Petr Blažek z ÚSTRu prezidenta kritizovali.

Naopak, kdo prezidenta Miloše Zemana vychválil, byl například bývalý jihomoravský hejtman z ČSSD Michal Hašek. „Projev pana prezidenta Zemana byl jasný a jednoznačný projev zkušeného státníka, ne kvótám na nelegální migranty, aktivní členství ČR v EU i NATO, jasný vzkaz politikům: dohodněte se na stabilní vládě, nikoliv diktátem vítěze voleb ani snahou malých subjektů blokovat vítěze voleb,“ uvedl.

Hašek byl také spokojený, když se prezident vyslovil, že mimořádné volby nevypíše. „Také v komentáři ekonomické a sociální situace v ČR pan prezident vyzdvihl hospodářský růst, pokles veřejného dluhu, minimální nezaměstnanost, vysokou míru bezpečnosti ČR. Kritizoval i nízkou míru veřejných investic, zvláště v dopravní infrastruktuře,“ napsal.

Dále se Hašek vyjádřil, že je rád za to, že padlo jasné slovo v otázce sociálních dávek. „Mají je pobírat ti, kteří neodmítají práci (pokud pracovat mohou). Pan prezident odmítl také, že by naše volby byly ovlivněny zvenčí, opřel se přitom o zprávu Bezpečnostní informační služby,“ citoval prezidenta Hašek a dodal, že panu prezidentovi přeje hodně zdraví, štěstí a osobní i pracovní pohody v roce 2018, zvláště pak úspěch při obhajobě prezidentského mandátu v nadcházejících prezidentských volbách. Haškův názor pak dále sdílel i známý komentátor Štěpán Kotrba. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

20:47 Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

Kerého blba toto móže napadnút, rozčiloval se v Televizních novinách TV Nova jeden oslovený starší m…