Jasný projev zkušeného státníka. Hašek pochválil prezidentovo poselství, přidal se i Štěpán Kotrba

26.12.2017 16:46 | Zprávy

Vánoční poselství Miloše Zemana rozpoutalo kontroverzní reakce. „Byl to slabý projev,“ kritizuje Zemanova slova historik Petr Blažek. Naopak samou chválu na vyslovené názory prezidenta pěl bývalý jihomoravský hejtman z ČSSD Michal Hašek, jehož nadšení sdílel i známý komentátor Štěpán Kotrba.

Jasný projev zkušeného státníka. Hašek pochválil prezidentovo poselství, přidal se i Štěpán Kotrba
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman na setkání s občany ve Strážnici

Petr Honzejk z Hospodářských novin, nebo historik Petr Blažek z ÚSTRu prezidenta kritizovali.

Naopak, kdo prezidenta Miloše Zemana vychválil, byl například bývalý jihomoravský hejtman z ČSSD Michal Hašek. „Projev pana prezidenta Zemana byl jasný a jednoznačný projev zkušeného státníka, ne kvótám na nelegální migranty, aktivní členství ČR v EU i NATO, jasný vzkaz politikům: dohodněte se na stabilní vládě, nikoliv diktátem vítěze voleb ani snahou malých subjektů blokovat vítěze voleb,“ uvedl.

Hašek byl také spokojený, když se prezident vyslovil, že mimořádné volby nevypíše. „Také v komentáři ekonomické a sociální situace v ČR pan prezident vyzdvihl hospodářský růst, pokles veřejného dluhu, minimální nezaměstnanost, vysokou míru bezpečnosti ČR. Kritizoval i nízkou míru veřejných investic, zvláště v dopravní infrastruktuře,“ napsal.

Dále se Hašek vyjádřil, že je rád za to, že padlo jasné slovo v otázce sociálních dávek. „Mají je pobírat ti, kteří neodmítají práci (pokud pracovat mohou). Pan prezident odmítl také, že by naše volby byly ovlivněny zvenčí, opřel se přitom o zprávu Bezpečnostní informační služby,“ citoval prezidenta Hašek a dodal, že panu prezidentovi přeje hodně zdraví, štěstí a osobní i pracovní pohody v roce 2018, zvláště pak úspěch při obhajobě prezidentského mandátu v nadcházejících prezidentských volbách. Haškův názor pak dále sdílel i známý komentátor Štěpán Kotrba. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…