Jde tady o systematickou likvidaci policie ze strany vnitra, zaznělo u Moravce

26.02.2012 13:31

Situace v policii nahrává zločincům. Zejména díky novým zákonným úpravám, které zločincům nahrávají, ale na vině je také odchod zkušených kriminalistů. Nejvíce stoupá počet trestných činů v Moravskoslezském kraji. Úplně nejhorší situace je na Karvinsku.

Jde tady o systematickou likvidaci policie ze strany vnitra, zaznělo u Moravce
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Policejní prezident Petr Lessy

Nejen na Karvinsku, které je dlouhodobě problematickým regionem, však kriminalita stoupá. Je to způsobeno nedostatkem policistů, který trvá přesto, že tam Petr Lessy poslal posily.

Náměstek primátora Karviné pro bezpečnost Petr Bičej, jeden z hostů pořadu Otázky Václava Moravce, říká, že je rád, že je ředitelem právě Lessy, který dlouhodobě bojuje proti škrtům v policii. Bičej navíc vidí jako problematické vládní reformy, které sociální situaci zejména v regionu, jako je Karviná, neulehčují.

V současnosti má policie necelých 40 tisíc policistů. „Největší problém je, že policie nemá střednědobou vizi. Podmínky hry se mění v průběhu roku, to je pak neudržitelná situace,“ řekl policejní řiditel Lessy v OVM.

Kritický počet policistů

Střednědobý plán vlády však počítá s dalším poklesem policistů. Zhruba na třicet tisíc. „To by bylo pro policii likvidační,“ varuje Lessy.

Bývalý elitní policista Zdeněk Ondráček řekl, že jsou přitom místa, kde se dá uspořit, ale naopak by to mělo být vyváženo přizpůsobením práce policistů, přijímáním dalších, ne úbytkem peněz.

Ondráček navrhuje například policejní školství, kdy by na akademiích a policejních školách učili bývalí policisté, kteří budou dostávat výsluhu. Zbytečné je podle policisty i to, aby každé krajské policejní ředitelství mělo deset tiskových mluvčích.

Podle Zdeňka Ondráčka, bývalého elitního detektiva, je už možné hledat v redukci policejních rozpočtů likvidační záměr ve vztahu k policii. Za posledních pět let dochází k systematické destrukci policie ze strany ministrů vnitra.

Důvodem, proč politici policii situaci neulehčují v podstatě naznačil i Petr Lessy „Vznik protikorupčního speciálu, připravovaného útvaru s přímou vazbou na státní zástupce, může být ohrožen nedostatkem peněz pro policii,“ připouští Lessy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pal

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…