Je Evropa závislá na ruském plynu a lze ho nahradit? Zde získáte odpověď

09.09.2014 13:25

Je Evropa závislá na ruském plynu? Jaké jsou jiné alternativy? Je a zůstane Ukrajina rizikovým faktorem pro tranzit plynu do Evropy? Vzniknou další krize, nebo se Ukrajina propojí s plynárenskými sítěmi střední Evropy a vytvoří východoevropské centrum? Opravňují politické spory k rozhodnutím typu přerušení dodávek plynu do Evropy? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět konference s názvem Bezpečnost dodávek zemního plynu do Evropy, kterou pořádá společnost Business Forum.

Je Evropa závislá na ruském plynu a lze ho nahradit? Zde získáte odpověď
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uzavírací ventil, ilustrační foto
reklama

Akce se koná 16. září 2014 v konferenčním centru City Tower v Praze. Záštitu nad konferencí „Bezpečnost dodávek zemního plynu do Evropy. Perspektiva zemního plynu“ převzal prezident republiky Miloš Zeman.

Témata a přednášející

Mezi tematické okruhy konference patří: Aktuální stav rusko-ukrajinského konfliktu a jeho vliv na evropský trh s plynem, je Evropa a speciálně střední Evropa závislá na ruském plynu a dá se tato závislost odbourat, nebo alespoň snížit?; Bezpečnost dodávek plynu a regulace v ČR a SR, perspektiva plynu a prognóza cen plynu ve vztahu k dalším druhům energie; Bude Ukrajina významným hráčem v „nové“ plynárenské Evropě, nebo tranzit plynu přes Ukrajinu skončí?; Jsou reverzní toky plynu přes ČR a SR řešením pro zásobování Ukrajiny plynem?; Význam „gas hubů“ v Evropě, strategická poloha zásobníků ČR a SR a možnost jejich využití pro zvýšení bezpečnosti dodávek ruského plynu na západ Evropy.

Na akci vystoupí Martin Bartošovič z firmy NAFTA, a. s. Bratislava, vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška z Ministerstva zahraničních věcí, Jaroslav Bašta – bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině, Michail Gončar z Centra globálních studií v Kyjevě, Josef Holjenčik – předseda slovenského Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, Ján Klepáč – ředitel Slovenského plynárenského a naftového zväzu, poradce v plynárenství Vratislav Ludvík, Rastislav Ňukovič – generální ředitel, EUSTREAM, Wolfgang Peters – předseda představenstva RWE Supply & Trading CZ, Vladimír Štěpán z firmy ENA, Lubor Veleba, jednatel RWE Gas Storage ČR, Alena Vitásková – předsedkyně ERÚ, Rafal Wittmann – ředitel divize rozvoje a výstavby Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM a další.  

Více o konferenci zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…