Je chybou brát mladé levičáky jako zodpovědné lidské bytosti. Pomluvy, snaha o likvidaci. Slavný britský filozof promluvil

14.04.2019 6:17

Konzervativní filozof Roger Scruton se v minulosti vyjádřil o islamofobii, homofobiii a antisemitismu, následně byl kvůli tomu odvolán z místa poradce britské vlády pro bydlení. On sám tvrdí, že to bylo vytrženo z kontextu, nyní na celou věc reagoval v magazínu The Spectator. Píše o tom server Info.cz.

Je chybou brát mladé levičáky jako zodpovědné lidské bytosti. Pomluvy, snaha o likvidaci. Slavný britský filozof promluvil
Foto: archív autora
Popisek: klávesnice

„Nedávno jsem dal rozhovor magazínu New Statesman v domnění, že se mnou budou zacházet s respektem, když jsem pro ně dříve pracoval jako kritik vína. Rovněž jsem si myslel, že novinář George Eaton byl upřímný, když se se mnou chtěl bavit o mém intelektuálním životě. Zdaleka ne poprvé musím přiznat, že je chybou přistupovat k mladým levičákům jako k zodpovědným lidským bytostem. Níže připojuji svojí stručnou odpověď na bezskrupulózní sbírku poznámek vytržených z kontextu," uvedl Scruton. Podle jeho slov Eaton opakuje pomluvu, že věří v určité židovské konspirační teorie. 

Anketa

Věříte v úspěch nové pravicové strany Václava Klause?

81%
19%
hlasovalo: 16149 lidí

Následně zmínil část svého projevu, v němž chtěl poukázat na to, že se antisemitismus stal v Maďarsku tématem a překážkou pro společnou národní identitu. „Pokud jde o Sorosovo impérium, jsem jediným člověkem, o němž vím, který se snažil přesvědčit Viktora Orbána, aby v Maďarsku akceptoval jeho přítomnost a zvlášť přítomnost Středoevropské univerzity. Neuspěl jsem, ale to je jiná záležitost,“ poznamenal Scruton, že není ani Orbánův přítel, ani nepřítel. 

Původní text ZDE.

„Potom je tu ještě islamofobie. Zdá se, že když toto slovo zpochybňuju a upozorňuju na jeho původ v kampani Muslimského bratrstva, stávám se automaticky vinen z přečinu, který popisuje. Považuju používání tohoto slova za politováníhodné, protože má dokazovat, že existuje nějaký zvláštní a iracionální stav mysli, z něhož pochází všechny námitky vůči islámu. Já sám odlišuju islám jako víru a způsob života od radikálů, kteří páchají zločiny v jeho jménu. Cítím respekt a něhu k tomu prvnímu a nenávist k tomu druhému. Je ovšem čím dál tím těžší, vzhledem k současnému zneužívání jazyka, poukazovat na tento rozpor či povzbuzovat muslimy, aby dělali to samé,“ poznamenal Scruton, že homofobie mu pak připadá jako podobné slovo vytvořené kvůli umlčení všech debat o záležitosti, kde se jen jeden pohled pokládá za přípustný. 

Závěrem pak svěřil i své postřehy o Číně či o Británii. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šíříte hoaxy!“ slyšel Klaus ml. Pak přišlo klepání na čelo. Hezká věc o Gretě? Mno...

22:14 „Šíříte hoaxy!“ slyšel Klaus ml. Pak přišlo klepání na čelo. Hezká věc o Gretě? Mno...

Předseda hnutí Trikolóra a poslanec Václav Klaus mladší byl hostem v pořadu StandaShow youtubera Sta…