Je dobře, že prezident jezdí po zemi, myslí si Gazdík. Ale ta strana se s ním zviditelňovat nemusí

15. 9. 2013 14:33

Petr Gazdík, šéf hnutí Starostů a nezávislých, mimo jiné také jednička jejich společné kandidátky s TOP 09 ve Zlínském kraji, kde se utká s prezidentovým kancléřem Vratislavem Mynářem, se v dnešním rozhovoru pro Aktuálně.cz zastal prezidenta Miloše Zemana před osočováním z účasti na předvolebním boji: „Nevidím jako problém prezidentovu návštěvu Zlínského kraje - sliboval ji už před volbou prezidenta. Problém je spíše to, že svému kancléři umožní kandidovat a doprovázet ho na této cestě jako kandidát a zároveň jako úředník. Zde vidím evidentní střet zájmů,“ řekl ve zmíněném rozhovoru Gazdík.

Je dobře, že prezident jezdí po zemi, myslí si Gazdík. Ale ta strana se s ním zviditelňovat nemusí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

„Upřímně řečeno ne, protože Miloš Zeman navštěvoval Zlínský kraj už před volbou prezidenta a sliboval tehdy, že sem povede jeho první prezidentská cesta po krajích. To bych neviděl jako problém - tím je spíše to, že svému kancléři umožní kandidovat a doprovázet ho na té cestě jako kandidát a zároveň jako úředník. Zde vidím evidentní střet zájmů.

Nedomnívám se, že prezident zneužívá svých cest po republice, na ně má samozřejmě právo a já jako občan vítám, že prezident jezdí po republice - myslím, že je to naopak, že SPOZ zneužívá cesty prezidenta ke své předvolební kampani,“ odpověděl Gazdík na dotaz, zda nepovažuje prezidentovu návštěvu na Zlínsku za zbytečné zasahování do předvolební kampaně.

Dále se rovněž Gazdík vymezil vůči kandidatuře Víta Bárty za hnutí Úsvit přímé demokracie senátora Tomia Okamury: „Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. V tomto směru mě nejvíce pobavil výrok o tom, že mají společný boj proti korupci,“ se zjevnou narážkou na Bártovy oplétačky se soudy komentoval Gazdík.

Rovněž padla otázka na hromadné získávání nezávislých starostů stranami v posledních týdnech. Předseda „starostů“ obrátil otázku na kvalitu nových členů: Upřímně řečeno se celkem děsím toho, když čtu, že ať už Andrej Babiš a jeho ANO či SPOZ nabírají stovky nových členů týdně. Já jim to samozřejmě přeji, nicméně mezi kvantitou a kvalitou je obvykle značný rozdíl - na to de facto doběhly Věci veřejné; a velmi si vážím Kateřiny Klasnové, která se veřejně omluvila za to, že Věci veřejné přivedly do politiky lidi, kteří se tam nikdy neměli dostat,“ řekl Gazdík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…