Je nám zima, zapálíme to tu, vyhrožují prý běženci v Německu. A Martin Konvička k tomu něco připsal

18.10.2015 18:46 | Zprávy
autor: jzd

Server iDnes.cz přinesl informaci, podle které začíná na uprchlická centra u Severního moře doléhat zima, což přináší do táborů další problémy. Obyvatelům ve stanech prý totiž často nefunguje topení a oblečení i postele mají zvlhlé. Došlo už i na vyhrožování se židlí v ruce. Slovy Martina Konvičky, který dlouhodobě vystupuje proti přijímání uprchlíků: A řekl jim někdo, že po podzimu přijde zima? Pak že prý s mohamedány není sranda...

Je nám zima, zapálíme to tu, vyhrožují prý běženci v Německu. A Martin Konvička k tomu něco připsal
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Ještě před několika dny byli běženci vděční, že je Němci po dlouhé cestě přijali, starají se o ně, a cesta do Evropy tak nebyla zbytečná. Pobyt v provizorních uprchlických centrech však mnohým z nich ukazuje, že nový život může být o poznání složitější, než čekali, připomíná iDnes.

Když před pár dny napadl první sníh, bylo to prý pro mnohé běžence milé překvapení, protože na to nejsou zvyklí, a některé děti tak zažily svou první koulovačku. Klesající teploty a deštivé počasí, které nastává, se jim už ale tolik nezamlouvá.

Jak upozornil německý deník Die Welt, například v jednom zařízení poblíž Hamburku téměř nikdy nefunguje topení a problémy mají i s deštěm, neboť jim pak vlhne oblečení. „Někteří běženci už vyhrožovali, že své stany zapálí, aby se z nich dostali ven,“ popsal atmosféru v zařízení jeden z pomocníků s tím, že pro ženy a děti se aspoň povedlo přivézt stavební buňky, které se dají snáze vytopit. A podobné je to prý i v ostatních zařízeních.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…