Je otázkou nejbližších týdnů, než lidem dojde trpělivost úplně, varuje vládu exsenátor Valenta

5. 4. 2021 17:57

Bývalý senátor Ivo Valenta se na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, jaká jsou v současné době platná opatření proti koronaviru. „Výhrůžky a tresty – opravdu je to správný způsob, jak zatočit s pandemií?“ zeptal se.

Je otázkou nejbližších týdnů, než lidem dojde trpělivost úplně, varuje vládu exsenátor Valenta
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

„Vůbec se nedivím, že lidem dochází trpělivost, a je jen otázkou nejbližších týdnů, kdy jim dojde úplně. Vláda totálně selhala v řešení situace a vinu namísto na sebe svádí na nás všechny,“ poznamenal Valenta.

„Před pár dny jsme zjistili, že na kontrolu správného dodržování karantény má dohlížet policie, nyní čelíme výhrůžkám, že vláda prodlouží opatření, když nebudou pozitivně testovaní v dostatečné míře hlásit kontakty. Kde to probůh jsme? Diví se někdo lidem, že kontakty nehlásí za této situace? Proč budou za nedodržování pravidel několika jedinci trpět všichni? A jak vůbec pan Blatný může vědět, s kolika lidmi se konkrétní jedinci setkali a že neuvádějí správná data?“ ptá se Valenta. 
 
 
„Život nás všech se musí rychle přiblížit normálu. Už včera bylo pozdě. Jsme snad světovým unikátem v délce absence dětí ve škole. Za nepřípustnou považuji také absolutní likvidaci podnikání, živností a služeb. Vždyť to všechno odnesou i naše děti! Výrazné navýšení daní bude jen jedním z kroků. Není také možné dále ničit rodinné vazby a kontakty. Staří lidé jsou v depresích často jen proto, že se nemohou setkat se svými příbuznými žijícími např. v sousední vesnici, která však spadá do jiného okresu,“ podotkl bývalý senátor. 
 
„A co partnerské vztahy? Je spousta osob, které spolu nežijí například kvůli dětem, práci a podobně – nyní spolu již několik týdnů nesmějí mít osobní kontakt. Od začátku tvrdím, že lidé musejí být zodpovědní, nicméně nejsme marionety a vláda by si to měla co nejrychleji uvědomit. Její opatření jsou trefou zcela mimo terč a sama to jistě dobře ví – jen to nikdy nepřizná,“ uzavřel Valenta.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…