Je pro Putina? Ať to řekne. Jurečkův politik našel Rusa a vzal to do vlastních rukou

02.03.2022 16:26 | Ze sítí

Radní města Pardubice, lékař Vít Ulrych (KDU-ČSL) se na svém twitterovém účtu zeptal na názor pardubického člena hokejového týmu, Rusa Igora Švyrjova, na jeho názor na válečný konflikt na Ukrajině. A nesetkal se s příliš kladným ohlasem.

Je pro Putina? Ať to řekne. Jurečkův politik našel Rusa a vzal to do vlastních rukou
Foto: vitulrych.cz
Popisek: MUDr. Vít Ulrych (KDU-ČSL)

„Na soupisce týmu pardubického hokejového klubu máme jednoho ruského hráče – Igora Švyrjova. Prosím vedení klubu, aby zjistilo jeho postoj k barbarství jeho země na Ukrajině. Děkuji,“ napsal Ulrych na svém twitteru. 

„Pane Ulrychu, přesně díky takovému vyvolávání nenávisti jsou stále častější útoky na národnostní menšiny z Ruska a Běloruska. Žádám Vás, abyste přestal s principem kolektivní viny,“ zareagoval na Ulrychova slova Andrej Poleščuk.

„Tohle není žádná kolektivní vina. Zajímá mě postoj, stejně jako zajímal novináře postoj Alexe Ovečkina. Co je na tom špatně?“ zeptal se jej Ulrych.

„Dovolím si drobné doplnění, že Alexander Ovečkin veřejně adoroval/adoruje Vladimira Putina na svém instagramu a troufnu si konstatovat, že je jedním z nejvýraznějších Rusů současnosti. To při vší úctě Igor není… Toto přirovnání tedy zcela míjí cíl,“ zareagoval pak na Ulrychova slova Jan Hrabal.

A doplnil: „Včera jsem si volal s kamarádem z Moskvy, brečel mi do telefonu, bylo mu stydno. Pokud Igor bude chtít, určitě mu hokejový klub poskytne prostor. Ale něco takového si vynucovat? Prosím ne…“

„Žádost o postoj nepovažuji za kolektivní vinu. Celý svět zamezuje v rámci ‚kolektivní viny‘ účasti ruských sportovců na akcích. To já u nás v klubu, který z velké části vlastní město Pardubice, nepožadují, ale postoj by mě zajímal…“ odvětil Ulrych.

Na soupisce týmu @HCPCE máme jednoho ruského hráče - Igora Švyrjova. Prosím vedení klubu, aby zjistilo jeho postoj k barbarství jeho země na Ukrajině. Děkuji. #RussiaUkraine

— Vít Ulrych (@vitulrych) March 2, 2022

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chceš byt 2kk v Praze? Táto, dej 800 tisíc Kč, babi, ty jenom 380. Investor poradil, bylo zle

16:04 Chceš byt 2kk v Praze? Táto, dej 800 tisíc Kč, babi, ty jenom 380. Investor poradil, bylo zle

Pořídit nový byt je kvůli přemrštěným cenám pro dnešní mladou generaci velký problém. S radou nyní p…