Je pro Putina? Ať to řekne. Jurečkův politik našel Rusa a vzal to do vlastních rukou

2.3.2022 4:26 odp. | Ze sítí

Radní města Pardubice, lékař Vít Ulrych (KDU-ČSL) se na svém twitterovém účtu zeptal na názor pardubického člena hokejového týmu, Rusa Igora Švyrjova, na jeho názor na válečný konflikt na Ukrajině. A nesetkal se s příliš kladným ohlasem.

Je pro Putina? Ať to řekne. Jurečkův politik našel Rusa a vzal to do vlastních rukou
Foto: vitulrych.cz
Popisek: MUDr. Vít Ulrych (KDU-ČSL)

„Na soupisce týmu pardubického hokejového klubu máme jednoho ruského hráče – Igora Švyrjova. Prosím vedení klubu, aby zjistilo jeho postoj k barbarství jeho země na Ukrajině. Děkuji,“ napsal Ulrych na svém twitteru. 

Anketa

Prožije český národ na území svého státu rok 2022 v míru?

52%
36%
12%
hlasovalo: 38439 lidí

„Pane Ulrychu, přesně díky takovému vyvolávání nenávisti jsou stále častější útoky na národnostní menšiny z Ruska a Běloruska. Žádám Vás, abyste přestal s principem kolektivní viny,“ zareagoval na Ulrychova slova Andrej Poleščuk.

„Tohle není žádná kolektivní vina. Zajímá mě postoj, stejně jako zajímal novináře postoj Alexe Ovečkina. Co je na tom špatně?“ zeptal se jej Ulrych.

„Dovolím si drobné doplnění, že Alexander Ovečkin veřejně adoroval/adoruje Vladimira Putina na svém instagramu a troufnu si konstatovat, že je jedním z nejvýraznějších Rusů současnosti. To při vší úctě Igor není… Toto přirovnání tedy zcela míjí cíl,“ zareagoval pak na Ulrychova slova Jan Hrabal.

A doplnil: „Včera jsem si volal s kamarádem z Moskvy, brečel mi do telefonu, bylo mu stydno. Pokud Igor bude chtít, určitě mu hokejový klub poskytne prostor. Ale něco takového si vynucovat? Prosím ne…“

„Žádost o postoj nepovažuji za kolektivní vinu. Celý svět zamezuje v rámci ‚kolektivní viny‘ účasti ruských sportovců na akcích. To já u nás v klubu, který z velké části vlastní město Pardubice, nepožadují, ale postoj by mě zajímal…“ odvětil Ulrych.

Na soupisce týmu @HCPCE máme jednoho ruského hráče - Igora Švyrjova. Prosím vedení klubu, aby zjistilo jeho postoj k barbarství jeho země na Ukrajině. Děkuji. #RussiaUkraine

— Vít Ulrych (@vitulrych) March 2, 2022

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…