Je tlustá a je na to hrdá. „Kojící“ aktivistka: Sešněrovat mé tělo? Ne!

15. 4. 2019 14:25

Kača Olivová, jež v době raného mateřství organizovala kojící guerillové akce, se v rozhovoru pro server HateFree.cz rozmluvila mimo jiné o tom, jak své plnoštíhlé tvary hrdě využívá při performancích. Přitom v dětství byla kvůli své tloušťce šikanovaná. Olivová je absolventkou Ateliéru tělového designu na FaVU v Brně.

Je tlustá a je na to hrdá. „Kojící“ aktivistka: Sešněrovat mé tělo? Ne!
Foto: reprofoto: archiv Kači Olivové (reprofoto: HateFree.cz)
Popisek: Pohled do expozice v rámci Ceny Jindřicha Chalupeckého 2018 v Národní galerii v Praze

V rozhovoru Olivová mimo jiné popsala, proč se dala do organizování kojících guerillových akcí. „Měla jsem jeden opravdu nepříjemný zážitek v jedné kavárně, kde mě číšnice oslovila, jestli bych to s tím kojením nemohla nějak vyřešit. Že sedím na exponovaném místě, lidé kolem jedí a já tam s tím svým obrovským nezakrytým prsem kojím. A já jsem vůbec nechápala, co po mně chce,“ uvedla Olivová, jež následně zorganizovala další matky a hromadné kojení ve stejném podniku. Následně se rozhodla organizovat i kojící výlety po Čechách. 

Anketa

Vadilo by vám, kdyby Zeman v přítomnosti Čaputové kouřil?

21%
79%
hlasovalo: 6804 lidí

Původní text ZDE.

A co je pro Olivovou její nahé tělo? Jak odpověděla, jde o politické a feministické gesto a vyjádření nějaké „body positivity“ a toho, že každé to tělo je jiné.

„Díkybohu, že to tak je. Je to boj proti tlaku to tělo nějak omezit, přetvarovat, sešněrovat, tady ufouknout, tady přifouknout a vlastně ho předělat do nějaké psychotické normy, která se někde vzala a neustále nás v ní zvenčí utvrzují. Ale zároveň to tělo vnímám i čistě jako materiál, jako například hlína, který ani nemusí mít sám o sobě význam. Baví mě na tom i ty jeho reálné schopnosti. Že má nějaký tvar a něco dokáže,“ vyznala se Olivová. 

O kojení na veřejnosti se začalo výrazně hovořit poté, co minulý týden jedna z maminek na pražské pobočce Raiffeisenbank kojila své miminko, když tu k ní náhle přistoupil člen ochranky a vykázal ji ven s odůvodněním, že paní v bance exhibuje, což by mohlo pohoršit jiné klienty. Kojící maminku takovýto přístup člena ochranky šokoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

18:46 VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

Zastánci zakotvení práva držet zbraň do české ústavy vzpomínají na smutný Mnichov v roce 1938, kde b…