Je to děsivé! Sedmnáctiletý Bogdan popsal, co zažívá na Ukrajině. Lékaři pláčou

12.03.2022 7:18 | Zprávy

Ruská agrese proti Ukrajině trvá už sedmnáct dní. Také v noci na sobotu zněly nad celou Ukrajinou sirény oznamující nálety a palbu ruských okupantů. Došlo k útoku na Kyjev, na město Sumy na severu země, kde by mohl být vytvořen humanitární koridor pro civilisty, a útokům čelí i město Mykolajiv na jihu země. Místní gubernátor Vitalij Kim uvedl pro BBC, že ruští okupanti čekali, že je zdejší lidé budou vítat s květinami. Nečekali, že jim Ukrajinci budou klást odpor. Sedmnáctiletý Bogdan popsal, co Mykolajiv zažívá.

Je to děsivé! Sedmnáctiletý Bogdan popsal, co zažívá na Ukrajině. Lékaři pláčou
Foto: Repro Twitter
Popisek: Charkov - 24.2.2022

BBC v sedmnáctý den ruské invaze na Ukrajinu hlásí, že ukrajinské válečné uprchlíky přijímá už i Guatemala, stát ve Střední Americe, který je kupříkladu od ukrajinského Lvova vzdálen více než deset tisíc kilometrů.

Na samotné Ukrajině zněly i v noci na sobotu sirény oznamující blížící se ruská letadla. Letecké poplachy byly vyhlášeny v patnácti regionech na Ukrajině od města Sumy na severu, přes Charkov na východě, až po Oděsu a Mariupol na jihu. Oděsa se chystá na příchod ruských invazních jednotek.

Útokům ruských sil čelí také Mykolajiv, kde před válkou žilo asi 485 tisíc lidí, což je víc, než žije např. v Brně. Město zatím odolává, ale gubernátor oblasti Vitalij Kim vyslal varování. „Zatím vyhráváme tento boj, ale nikoli válku,“ prohlásil. Rusové podle něj čekali, že narazí jen na slabý odpor, nebo dokonce k odporu vůbec nedojde a oni budou vítáni jako osvoboditelé s květinami. Ale to se nestalo. Jenže pokud Rusům přijdou posily nebo pokud nad město přiletí ruská letadla, poměr sil na bojišti to může změnit. „Potřebujeme uzavřené nebe,“ řekl s odkazem na myšlenku bezletové zóny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jak byste tedy vše řešili vy?

Mě taky štve, že prošetření Blažkovy kauzy budeme platit my, ale na druhou stranu, jak byste to řešili vy jako ANO? Protože zas neřešit to je podle mě taky špatně, takže je to vlastně takový začarovaný kruh. Kdyby vše zaplatil sám Blažek by bylo nejlepší, ale podle mě naprosto nereálné. Co ale třeba...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš po blackoutu: Máme zločineckou vládu, co nikdy neřekne pravdu

0:00 Babiš po blackoutu: Máme zločineckou vládu, co nikdy neřekne pravdu

„Máme zločineckou, nekompetentní vládu, která ohrožuje naši bezpečnost a nikdy neřekne pravdu,“ tvrd…