Je to jen ubohá válka o koryta. Tak boj o Prahu hodnotí Filip

25.05.2013 17:44 | Zprávy

Spor mezi pražskou ODS a TOP 09 má podle předsedy KSČM jediný efekt – poškozuje akorát obyvatele Prahy. Podle něj to ukazuje, kam vede individualismus pravice.

Je to jen ubohá válka o koryta. Tak boj o Prahu hodnotí Filip
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

„Palácový převrat na pražské radnici jen potvrzuje, kam vede individualismus pravice. Je evidentní, že nejde o žádný ideový spor, ale jen o to, kdo bude rozhodovat o veřejných zakázkách, třeba již jednou přidělených, a kdo z toho bude mít prospěch. Žel, nebudou to občané Prahy a její návštěvníci, ale jen ti, kteří se o tyto posty radních a primátora perou bez ohledu na to, kolik to stojí daňové poplatníky,“ píše ve svém vyjádření Vojtěch Filip.

Po rozpadu pražské koalice chce TOP 09 příští týden zahájit jednání o případné koalici s ČSSD. Zvažuje ovšem i obnovení spolupráce s občanskými demokraty, kterým již dala návrh koaliční smlouvy. Dál chce v jedenáctičlenné radě sedm křesel včetně primátora, ale nabízí ODS místo prvního náměstka pro zdravotnictví, jímž by mohl být dosavadní primátor Bohuslav Svoboda, který je povoláním lékař.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Podle vás je společnost rozdělena

Kdo za to ale podle vás může? Nemyslíte, že jste to způsobili hlavně vy politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jako poslanci mi cenzurují počítač. Na konferenci přišlo šokující odhalení

16:15 Jako poslanci mi cenzurují počítač. Na konferenci přišlo šokující odhalení

Poslanec Jiří Kobza, kandidující za hnutí Stačilo!, na konferenci pořádané Společností pro obranu sv…