Je to lež, já pro žádné uprchlické kvóty nehlasoval. Europoslanec Zdechovský čelil kritice čtenářů a rozohnil se při tom

11.12.2017 16:08

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné znovu vyvracel několikrát opakovamou lež, že hlasoval pro povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků.

Je to lež,  já pro žádné uprchlické kvóty nehlasoval. Europoslanec Zdechovský čelil kritice čtenářů a rozohnil se při tom
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Není Vám hanba ta komedie s imigračními kvótami? Vždyť jste je podpořili. Všichni poslanci KDU hlasovali pro Lisabonskou smlouvu, která schválila imigrační kvóty. Vaše hlasy rozhodly o její schválení. O tom se přitom vědělo – paní Roithová z Vaší strany natočila vskutku ‚legendární‘ video, kde tvrdí, že imigrační kvóty nehrozí. A Vy nám nyní tvrdíte, že jste proti kvótám a vyvíjíte aktivitu, aby nebyly schváleny? Máte vůbec nějaké svědomí? Nebylo by lepší nehlasovat pro Lisabonskou smlouvu, která nám vzala právo veta v této oblasti?“ otázal se jeden zr čtenářů.

Další otázky a odpovědi naleznete zde

Zdechovský odpověděl klidně a věcně. Poukázal na fakt, že schválení Lisabonské smlouvy s kvótami prakticky nijak nesouvisí. Kdyby v jednu chvíli někdo nenavrhl systém přerozdělování migranrů podle kvót, tato otázka by se vůbec neřešila, ale Lisabonská smlouva by platila dál. Své dotazy by tedy lidé měli směřovat na ty politiky, kteří systém kvót navrhli. Nikoli na Zdechovského, který tento systém ani nenavrhl, ani pro něj nehlasoval.

Stranou jeho pozornosti nezůstala ani žaloba Evropské komise na Česko, která se kvót opravdu týká. Zdechovský zdůraznil, že přerozdělování migrantů podle kvót považuje za nefunkční a přišlo by mu velmi nešťastné, kdyby byla Česká republika sankcionována za to, že se odmítala zúčastňovat něčeho, co nefungovalo. Na konečný verdikt můžeme podle Zdechovského čekat několik let. A pokud bude Česká republika nějak potrestána, budou Češi k EU o to skeptičtější.

V další z odpovědí dal však také najevo, že nemíní EU jen kritizovat. Jeden ze čtenářů Zdechovskému napsal, aby vyjmenoval sedm opatření, kterými EU Česku pomohla. Čtenář prý ke každé přidá jednu unijní hloupost.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Dnes jsem získal 2. místo na kandidátce KDU-ČSL. Jedeme dále
  • europoslanec

Europoslanec na tuto hru odmítl přistoupit. „Dobrý den, pokud je Vašim jediným cílem za každou cenu kritizovat EU, diskuse nemá smysl.S pozdravem Tomáš Zdechovský,“ odepsal europoslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …