Je to tady. Zákaz pohybu, zákaz vycházení. Celý den, celou noc

26.10.2020 21:23

VÍME PRVNÍ ParlamentníListy.cz získaly stanovisko pro jednání vlády k materiálu „o přijetí krizového opatření“. Klíčové faktory se týkají zákazu pohybu osob na celém území České republiky. Z podkladů, které máme k dispozici a které ještě procházejí připomínkami, vyplývá, že Česko čeká kompletní lockdown.

Je to tady. Zákaz pohybu, zákaz vycházení. Celý den, celou noc
Foto: Ministerstvo obrany
Popisek: Premiér Andrej Babiš v záložní nemocnici v Letňanech

Vláda podle tohoto dokumentu navrhne s účinností od 28. října zákaz pohybu volných osob v době od 21.00 do 04.59. Výjimku tvoří například cesta do práce, cesty se psem do vzdálenosti sta metrů od bydliště nebo neodkladné cesty. Druhým bodem citovaného a rozpracovaného dokumentu jsou obdobně tvrdá opatření, ovšem tentokrát v době od 05.00 do 20.59. I přes den se tedy zakazuje volný pohyb osob. Výjimku tvoří cesty za nákupy, pro léky, k veterináři nebo za účelem vycestování ze země.

Zprávu rozšiřujeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

5:00 Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

Neskákat do ekologie bezhlavě a nekopírovat jednostrannou a hysterickou linii. Racionalita musí zvít…