Je to tu: Kalousek vyhlásil, za jakých okolností odejde

13.02.2017 10:47

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek poprvé připustil, že by mohl skončit v čele strany, kterou po odchodu od lidovců založil spolu s Karlem Schwarzenbergem. Bývalý ministr financí o možnosti odchodu mluvil v rozhovoru pro Hospodářské noviny, podle nichž skončí, když strana ve volbách nezíská 10 procent. Upozornil na to server iDNES.cz.

Je to tu: Kalousek vyhlásil, za jakých okolností odejde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

„Pokud by TOP 09 ve volbách neuspěla, byla by oproti jiným stranám marginalizována, tak bych neměl právo pokračovat ve funkci předsedy,“ potvrdil serveru iDNES.cz Kalousek. Nespojuje to ale automaticky s 10 procenty, což je číslo, které podle průzkumů veřejného mínění strana nedosahuje.

Celý text je ZDE

„Já myslím, že to posunuli, že se mě ptali, jestli bych skončil při neúspěchu. Já jsem říkal, že při neúspěchu bych zcela jistě nekandidoval. Ptali se, co je to neúspěch. Já říkám, že to se těžko počítá. Vzhledem k tomu, kolik dostanou ostatní. Můžete mít osm procent, a může to být úspěch. Můžete mít deset procent, a stejně to bude neúspěch. Ten titulek neodpovídá tomu, co jsem říkal,“ řekl Kalousek serveru.

Volební sněm čeká opoziční TOP 09 na podzim. Kalousek je v čele strany od listopadu 2015, kdy nahradil Schwarzenberga. Od té doby se ale straně nedaří bodovat tak, jak by si přála.

Kalousek v HN řekl, že by musel rezignovat okamžitě, kdyby se TOP 09 ve volbách nedostala přes pět procent a vypadla by ze Sněmovny. „To platí, ale to není žádná překvapivá informace, to pokládám za absurdní,“ řekl serveru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman je zdravej jako řimbaba! hlásí Ringo Čech. Jděte do hajzlu, řekl si jednou

11:20 Zeman je zdravej jako řimbaba! hlásí Ringo Čech. Jděte do hajzlu, řekl si jednou

František Ringo Čech, politik, publicista a hudebník, se po dlouhé nemoci zotavil a dal krátký rozho…