Je to vážné: Úřad, se kterým bojuje Ovčáček, potrestal za srandu ze Sobotky

28.08.2017 11:50

Kreslený premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) sedící v buldozeru vyjde až na sto tisíc korun. Taková je pokuta, která hrozí České asociaci satelitních operátorů. Došlápl si na ni Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. O kauze informuje server iRozhlas.cz.

Je to vážné: Úřad, se kterým bojuje Ovčáček, potrestal za srandu ze Sobotky
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně

V reklamě figuruje kreslený předseda vlády Sobotka. V buldozeru tlačí peníze pryč ze státní kasy. Tím chtěla asocicace poukázat na kritiku novely zákona o elektronických komunikacích. „Proč hrne premiér naše peníze soukromým firmám? Nevíme,“ ptali se v reklamě operátoři. Nyní jakékoliv pochybení odmítají, podle nich nešlo o součást předvolební kampaně. Právě kvůli tomu je chce sankcionovat Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí, že se účastnili kampaně bez předchozí registrace.

Původní text ZDE

Kromě této kampaně se pak úřad zajímá podle serveru iRozhlas.cz i o aktivity olomouckého hejtmana Ladislava Oklešťka (ANO), který již v dubnu zahájil kampaň „Hejtuj hejtmana“. Reklama však není označená informací o zadavateli a zpracovateli, konstatuje server.

I Okleštěk pak tvrdí, že žádná souvislost s kampaní pro volby do Poslanecké sněmovny neexistuje. 

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran je trnem v oku prezidentovu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi. Úřad totiž považuje cesty prezidenta republiky Miloše Zemana do krajů jako součást předvolební prezidentské kampaně, Ovčáček spolu s hlavou státu se tomu však brání. Tvrdí například to, že na výjezdy do krajů jezdí prezident od začátku výkonu své funkce.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…