Jeden z Afričanů obviněných ze skupinového znásilnění v Praze byl propuštěn na kauci. Jedenadvacetiletý Alžířan prý pojede domů, kde se o něj postarají rodiče

17.08.2018 16:58

Server Novinky.cz informuje o tom, že jeden z šestice Alžířanů obviněných ze skupinového znásilnění irské občanky v Praze byl ve čtvrtek 17. srpna propuštěn na kauci a podle všeho zamíří domů.

Jeden z Afričanů obviněných ze skupinového znásilnění v Praze byl propuštěn na kauci. Jedenadvacetiletý Alžířan prý pojede domů, kde se o něj postarají rodiče
Foto: pixabay.com
Popisek: Justice - ilustrační foto

Soud podle Novinek přihlédl k tomu, že dotyčný jedenadvacetiletý Alžířan je jediný z šestice obviněných, kterého žena nepoznala. Soud podle webu Novinky.cz dokonce doporučil, aby propuštěný Alžířan odcestoval domů, kde bude „v péči a pod dohledem rodičů“. Alžířan prý rovněž nebyl nucen složit běžně ukládaný slib, že neodcestuje z republiky. Částka, kterou obviněný složil na kauci, činí 600 tisíc korun.  

Případ hromadného znásilnění irské občanky v jednom z pražských hostelů se odehrál v noci z 1. na 2. dubna. Pětatřicetileté Irka se v Praze seznámila s jedním z obviněných Alžířanů a rozhodla se s ním mít sex. Odešla s ním na pokoj do ubytovacího zařízení, kde bydleli i ostatní Alžířané. Tam prý měla zprvu s Alžířanem dobrovolný sex, jenže během něj odmítla pokračovat v pohlavním styku.

Na to měl Alžířan reagovat „agresivně“. Následovala krátká rvačka mezi Alžířanem a ženou. Než stihla žena pokoj opustit, Alžířan si přivedl pětici přátel, zbylých Alžířanů, a jali se ženu skupinově znásilňovat.

Irka následně znásilnění nahlásila. Situaci vyřešila až přivolaná zásahová jednotka. Podle webu Novinky.cz nyní šestici Alžířanů ve věku mezi devatenácti a třiadvaceti lety za znásilnění hrozí trest odnětí svobody na dobu dvou až deseti let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jok

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

12:30 Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

Do nedělní Partie televize Prima zavítala místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schiller…