Jindřich Šídlo: Takovouhle jízdu by Bohuslav Sobotka Zemanovi nedovolil

17.08.2019 20:42

Komentátor Jindřich Šídlo se na webu serveru Seznam Zprávy rozepsal o současné situaci ve vládě. Premiér Andrej Babiš (ANO) se podle něj stal rukojmím prezidenta Miloše Zemana. A s ním celá země.

Jindřich Šídlo: Takovouhle jízdu by Bohuslav Sobotka Zemanovi nedovolil
Foto: Repro ČT24
Popisek: Šéfreportér SeznamZpráv Jindřich Šídlo
reklama

Šídlo o Babišovi hovoří jako o totálně závislém a nejslabším polistopadovém premiérovi. „Andrej Babiš často a rád mluví o svém trestním stíhání v případu Čapího hnízda jako o ‚politickém procesu na politickou objednávku‘. Kdybychom spolu s ním chtěli na tuhle konspirační hru přistoupit, nutně bychom po chvíli uvažování dospěli k odpovědi na otázku, komu Babišova situace nejvíc vyhovuje. Ano, samozřejmě, že to je prezident Miloš Zeman,“ poznamenal Šídlo. 

„Je až fascinující sledovat, jak se Babiš, druhý nejbohatší Čech, nelítostný Velký šéf a chlápek, co řídí vládu i celou Evropu po smskách, v blízkosti prezidenta ve svých 65 letech mění v koktajícího začátečníka,“ dodal Šídlo s tím, že Babišův pobyt se změnil na útěk před policií a státním zastupitelstvím, a tak si ani žádné hrdinství dovolit nemůže.

Původní text ZDE.

Babiš se dle Šídlových slov stal politickým rukojmím prezidenta Zemana. „A co je horší, do stejné pozice dostal celou zemi,“ uvedl. 

Nepochybuje však ani o tom, že Babiš zůstane i nadále premiérem. „Babiš se kdysi mohl zachovat jako zodpovědný státník, ustoupit, udělat premiérem třeba Richarda Brabce a dnes by koalice, do níž by se ve Sněmovně zájemci hlásili jeden přes druhého, mohla řešit skutečné problémy země mířící z tučných let zpátky do reality,“ uzavřel Šídlo se slovy, že takovouhle jízdu by Zemanovi premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nedovolil. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

20:28 Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

Ke slovům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), že je Babiš „debil“, se již vyjád…