Jindřich Šídlo k útoku na Klause

2. 10. 2012 7:16

Komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo píše o mudrování prezidenta Václava Klause nad příčinami současného politického napětí. Podle něj by měl Klaus začít sám u sebe, protože právě on si postavil svůj úspěch na politické konfrontaci.

Jindřich Šídlo k útoku na Klause
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
reklama

„Na prezidenta se nestřílí, a to ani antiperlemi,“  píše Šídlo ve svém komentáři. A když už se to stane, není úplně moudré mudrovat, jestli si za to koneckonců nemohl sám. Následná debata totiž nemůže nikam vést, protože „gesto protestu“ vždycky zůstane násilím, nyní sice ve specificky české formě, ale příště třeba s tragickým výsledkem.

Prezident vnímá akt chrastavského střelce jako důsledek mimořádně špatné situace ve společnosti, za kterou nesou odpovědnost rozeštvávači, které všichni známe. Explicitně zmínil pisálky, kteří si dlouhodobě zahrávají s jeho osobou.

Jenže to byl právě Václav Klaus, kdo si na vytváření atmosféry konfrontace postavil politickou živnost. Celou kariéru bojuje proti humanrightismu, sudetské hrozně či Evropské unii. „Výčet fatálních nebezpečí, které na nás čekají za každým rohem, patří ke Klausovi jak Hájek s Jaklem,“ píše komentátor.  

V civilizované zemi se podle Šídla na prezidenta nestřílí. Jenže prezidenti civilizovaných zemí zase dokáží rozlišovat mezi politickými odpůrci a nepřáteli státu. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…