Jiří Adamec, slavný režisér Sanitky a Rodáků: Zemana je třeba zastavit. Ale...

19.09.2013 11:28

Týdeník Reflex v minulém týdnu přinesl na svých stránkách výzvu k zastavení prezidenta Miloše Zemana v jeho demolici ústavního systému. Výzvu bylo možné podepsat a po týdnu magazín otiskl první ohlasy.

Jiří Adamec, slavný režisér Sanitky a Rodáků: Zemana je třeba zastavit. Ale...
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman na setkání s občany v České Třebové

Obsáhlé vyjádření poskytl například televizní režisér Jiří Adamec. Tvůrce seriálů jako Sanitka nebo Rodáci přiznává, že s obsahem výzvy v podstatě souhlasí, ovšem nepodepíše ji.

Důvodem je podle něj chyba v adresátovi. Miloše Zemana totiž podle něj nemohou zastavovat občané. „Miloš Zeman demokracii v ČR neporazí, dokonce ani neohrozí, pokud jeho političtí protihráči nebudou jen banda námi zvolených hlupáků, které si tento inteligentní důchodce vodí za nos a na provázku jako loutky,“ píše režisér.

Zastavit Zemana podle něj nemohou žádné výzvy veřejnosti, ale pouze politici. Takoví, kteří se mu dokážou postavit. Demokracie je podle Adamce o tom, že se respektuje vůle většiny. „Většina zvolila Miloše Zemana, tak to musíme vydržet. Jinak si osobujeme právo rozhodovat nedemokraticky, pomocí nátlakových skupin,“ káže režisér Rodáků.

Přesto však prý věří, že po předčasných volbách bude v tomto směru lépe. „A pokud nebude, bude to zase jen naše vina. Takové máme spoluobčany, a s těmito lidmi tu společně žijeme,“ uzavírá režisér s chmurnou prognózou, že své optimistické víře moc šancí nedává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

16:28 VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Len…