Jiří Čunek šel na pomlázku do lékárny. Takhle dopadl

02.04.2013 13:50

REPORTÁŽ Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) střídá party. Jeden rok chodí na pomlázku ve Vsetíně a pak zase v rodném Zlíně. Letos obcházel s několika kamarády příbuzné a známé v krajském městě. Všichni byli oblečení do černých kabátů, na hlavách měli klobouky a cestou zpívali.

Jiří Čunek šel na pomlázku do lékárny. Takhle dopadl
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jiří Čunek o Velikonocích

Poté, co obešli několik domků, zamířili koledníci k nákupnímu centru a vzbudili tam pěkný rozruch. „Haló, haló, zdravíme Vás. My přišli jsme zdaleka mezi Vás,“ zpívala hlasitě osmičlenná skupinka vyzbrojená tatary a jedním klepáčem. Pak společně vešli do lékárny v Kauflandu. Místní zaměstnankyně byly sice vyvedené z míry, ale koledníkům za pomlázku odměnu nabídly. Mezi recepty a tabletkami ale vejce neměli, takže se i senátor musel spokojit s nabídkou hroznového cukru. Vitamíny ovšem odmítl a dámy si ho udobřily až nabídkou zákusků. 

Stranickou příslušnost nezapřel

Přestože Čunkova parta objížděla Zlín z jednoho konce na druhý, ve většině domácností senátora samotné vyšlehávání děvčat evidentně moc nezajímalo. Soustředil se spíš na obsahy pekáčů, které měly hospodyňky připravené. „Za holkama už nechodím, teď jsem se zaměřil na starší ročníky,“ upozornil senátor. Jeho aktuálnímu zaměření odpovídala i délka tataru. Zřejmě, aby dámy nevystrašil, zvolil minimální velikost. Stranickou příslušnost ale nezapřel a na pomlázce měl zodpovědně žlutou i modrou stužku.

Na pomlázku chodí senátor každý rok. Na rozdíl od jeho nízké účasti při hlasování v Senátu, na Velikonoční pondělí ještě absenci prý neměl. „Už takhle společně s přáteli chodím celkem 38 let. Nikdy jsem mezi nimi nechyběl,“ spočítal Čunek. „Ve Vsetíně mám ale lepší lidi kolem sebe. Tady jsou jen samí grázlové,“ doplnil. Zřejmě se letos těžce smiřoval s tím, že ho kamarádi nechali řídit auto a tak si na oblíbenou slivovici musel nechat zajít chuť. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela Černá

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…