Jiří Dienstbier metá blesky: Nečitelný Sobotka, Zimola poškodil ČSSD, pozor na Zemana

18.11.2016 10:17 | Zprávy
autor: mp

Končící ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) se v pátečních Lidových novinách zhurta pustil do prezidenta Miloše Zemana. Označil ho za pravicového populistu, který zničí ČSSD, pokud se k němu strana znovu přimkne. Schytal to ale i premiér Bohuslav Sobotka, který Dienstbiera odvolal.

Jiří Dienstbier metá blesky: Nečitelný Sobotka, Zimola poškodil ČSSD, pozor na Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) konstatoval, že vystupování Jiřího Dienstbiera je pro voliče nesrozumitelné a i když se snaží, je třeba ho vyměnit. Končící ministr má naopak za to, že si nečitelně počíná předseda vlády a sociální demokracie Sobotka. Výměna ve vládě prý probíhala příliš pomalu a ještě navíc postrádá tato kabinetní rošáda smysl. Dienstbier nechápe, proč byl současně odvolán on a spolu s ním i konzervativně smýšlející končící ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Dienstbier nevidí absolutně žádný rozpor v tom, že by se strana současně pokusila oslovit např. starší lidi z venkova i liberálně smýšlející mladé lidi z měst. O ty se opírají sociální demokracie v Německu i ve Francii a nikdo s tím nemá problém. Mladí lidé přece nebudou tvrdit, že si senioři nezaslouží pomoc, stejně jako senioři nepochybně souhlasí s tím, že mladí lidé mají dostat prostor ke studiu nebo k založení rodiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Covid

Proč by podle vás kdokoliv uměle vyvinul virus a šířil ho, jako třeba covid? Co a kdo tím něco získal? Co vím, tak postihl snad všechny. Napadá mě, že prospěch by z toho mohli mít jen nějaké očkovací lobby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlasovali jste pro Matochu? Přiznejte se, my to víme. Opoziční válka kvůli ČT graduje

16:33 Hlasovali jste pro Matochu? Přiznejte se, my to víme. Opoziční válka kvůli ČT graduje

Kdo hlasoval pro Berkovce a pro Matochu? Počet hlasů na výboru pro mediální záležitosti ukazuje, že …