Joe Biden je osobnost roku, představuje „něco historického“. Na seznamu je s ním Hitler, Stalin nebo Greta...

11. 12. 2020 10:03

Osobnostmi roku podle časopisu Time jsou Joe Biden a Kamala Harrisová. V užším výběru byl přitom i Donald Trump. Je to tak další porážka, kterou nový prezident USA Biden tomu odcházejícímu uštědřil. Píše to server Aktuálně.cz. Loni ocenění získala aktivistka Greta Thunbergová, v minulosti však byli mezi oceněnými i Adolf Hitler, Josif Vissarionovič Stalin či Mark Zuckerberg.

Joe Biden je osobnost roku, představuje „něco historického“. Na seznamu je s ním Hitler, Stalin nebo Greta...
Foto: repro Twitter
Popisek: Joe Biden a Kamala Harrisová v rozhovoru na CNN
reklama

Příští prezident USA Joe Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harrisová se stali osobnostmi roku. Informoval o tom na Twitteru časopis Time, když zveřejnil i obálku s dvojicí demokratických politiků. Oznámil to také rockový zpěvák Bruce Springsteen. "Time vybírá osobnost roku už téměř sto let," oznámil. 

Šéfredaktor časopisu Time Edward Felsenthal následně uvedl, že Biden i Harrisová reprezentují něco historického a následující období pro ně bude obrovským testem, zda se povede USA opět sjednotit. 

Biden a Harrisová se dostali mezi Osobnostmi roku do společnosti nacistického diktátora Adolfa Hitlera, který byl zvolen v roce 1938. Hned dvakrát pak byl Osobností roku diktátor Josif Stalin, a to v letech 1939 a 1942. V roce 2015 se pak Osobností roku stala německá kancléřka Angela Merkelová, o pět let dříve zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…