Jolana Voldánová poprvé promluvila o svém odchodu z Událostí ČT

04.07.2013 12:43

Dvacet dva let vstupovala večer do českých domácností a ohlašovala zásadní politické i jiné události. Nyní se moderátorka Událostí ČT Jolana Voldánová rozhodla skončit. Už prý cítila, že Události pro ni nejsou to pravé ořechové.

Jolana Voldánová poprvé promluvila o svém odchodu z Událostí ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

S pozicí moderátorky Událostí se Jolana Voldánová rozloučila v podstatě „live“ - v přímém televizním přenosu. Okamžitě poté ji prý začaly chodit SMS, ve kterých se jí šokovaní známí ptali po důvodech. „Už delší dobu jsem měla pocit, že jen šlapu vodu. I když Události prošly radikální změnou, pro mě zůstaly stejné. Představa, že tam bude další léta, mi přišla úděsná,“ popisuje.

Přečetla si prý řadu bizarních teorií, jako že příčinou jejího odchodu  je rozpadající se rodina,  nebo že v televizi chtěli starou moderátorku vyměnit za mladou. Tomu se prý musí smát, i když trend „nástupu mladých“ prý v televizi nepochybně je.

„V porovnání s renomovanými zahraničními televizemi jsme doposud nedospěli k tomu, že v mém věku člověk teprve začíná stoupat. Pořád všude najímají převážně krásné mladé dívky modelkovského typu. Jenže za nimi nic není, a je otázka, zda můžu věřit, co mi říkají,“ obává se Voldánová při rozhovoru pro čtvrteční magazín MF Dnes.

Přiznává, že sama měla problém s některými změnami, které ve zpravodajské relaci České televize proběhly. Například se jí velmi nelíbil model rozhovorů, kdy redaktor se zpovídaným vedl debatu při procházce parkem. „Ty procházky jsem kritizovala už tehdy. Intuitivně jsem cítila, že to nefunguje, producírovat se odnikud nikam a zároveň si u toho povídat. Nebylo to rázné a zpravodajské,“ myslí si. Nechápali to prý ani někteří zpovídaní.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

4:43 „Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otv…