Josef Dobeš: Omlouvám se za sliz VV. Kalousek a kmotři ODS mají svatozář

18.04.2012 23:58 | Zprávy
autor: pal

Nebude-li mít nejpozději do pondělka vláda bezpečnou většinu ve sněmovně, je jediným řešením jít do předčasných voleb, řekl premiér Petr Nečas. Osud vlády je tedy stále nejistý. Zda pokračování kabinetu zajistí platforma budovaná Karolínou Peake, nebo zda se nakonec za kabinet postaví zbytek Věcí veřejných, je otázkou. Vyloučena nebyla ani taková varianta, že by se z trojkoalice stala vlastně čtyřkoalice.

Josef Dobeš: Omlouvám se za sliz VV. Kalousek a kmotři ODS mají svatozář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš

Zatímco z Věcí veřejných odcházejí poslanci, bývalý ministr školství, poslanec Josef Dobeš se naopak vrací zpátky do rodné strany. „Zjistil jsem, že z VV odešli korytáři a zůstali lidé, kteří budou pracovat pro program VV, třeba i v opozici,“ vysvětlil v Událostech, komentářích Josef Dobeš.

On sám z Věcí veřejných odešel z toho důvodu, že prý není ochotný brát z platů učitelům a z peněz vysokým školám. „Karolína Peake to má úplně jinak, pro ni je důležité bojovat za svoji židli,“ nebere si servítky Dobeš.

Omlouvám se za sliz VV, předtím měli politici na hlavě svatozář, pěnil Dobeš

V souvislosti s fungováním Věcí veřejných a soudem s Vítem Bártou Dobeš vypěnil a pustil se do ironie: „Já se strašně omlouvám za Věci veřejné, za ten sliz Věcí veřejných, před vstupem Věcí veřejných nebyli kmotři a pan Kalousek se nepotkával s panem Hávou, ODS měla svatozář nad hlavou.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…