Jsem jako Jágr, vykládal Bursík. A schytal za to tento ošklivý výsměch

23.02.2014 7:29

Bývalý předseda Strany zelených Martin Bursík se stal šéfem Liberálně ekologické strany (LES) a opět by si přál uspět na české politické scéně. V rozhovoru pro sobotní vydání MF Dnes sám sebe přirovnal k hokejistovi Jaromíru Jágrovi.

Jsem jako Jágr, vykládal Bursík. A schytal za to tento ošklivý výsměch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Bursík
reklama

Na otázku, proč pořád střídá politické strany, Bursík deníku odpověděl: „U mě nejlépe na tu otázku odpověděl Jaromír Jágr, když se ho ptali, proč střídá týmy. On řekl, že hraje pořád stejný hokej. Já jsem samozřejmě člověk kriticky uvažující, a jak říkají buddhisté – nejlepší poučení člověk čerpá z vlastních chyb. Není to tak, že bych se neměnil. Ale v principu jsem pořád ten samý Bursík.“

Jeho odpověď nyní glosuje redaktor Reflexu Viliam Buchert. Podle jeho názoru totiž Bursík vůbec nepochopil, že Jágr sice hraje pořád stejnou hru, tedy hokej, ale že on sám ho hraje už zcela jinak než kdysi.

„Bývaly doby, kdy byl Jágr nejlepším hokejistou na celém světě, ale ty jsou dávno pryč. Rád by sice ještě něco velkého vyhrál, ale ani to se už zřejmě nepovede. To nejlepší už má za sebou, teď nastal čas stavět Jaromíru Jágrovi sochy. Pokud chce být Bursík jako on, tak v politice už neuspěje. To nejlepší (nebylo zase toho málo) už má také za sebou,“ míní redaktor.

Je ještě možnost vyhrát. Ale ne v politice

Poukazuje na skutečnost, že Jágr i Bursík jsou pořád ve středním věku a oba finančně zabezpečení, mohou se tak prý věnovat něčemu jinému, než je hokej či politika. „Jinde jsou ještě možnosti vyhrávat,“ vzkazuje jim oběma Buchert.

Bursíka motivuje snaha zlepšit životní prostředí, je vystudovaný ekolog a politický liberál. Od zelených odešel také kvůli tomu, že strana tři čtvrtě roku nedokázala přijmout usnesení, jež by ji vymezilo proti komunistům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …