Jsi zhulený! Kisko, slez! Zase lžeš, Igorku. Drsné předvolební VIDEO od Fica. To jste ještě neviděli

12.12.2019 9:33

Robert Fico, zakladatel a předseda slovenského Smeru, si zahrál v novém předvolebním videu. V něm se jeho oponenti vrátili do dětských let a Fico je kárá. Za lži, drogy a bílé koně. „Slovensko nemohou řídit takové nezodpovědné děti,“ tvrdí ve videu Fico. Nicméně, podle některých ve videu zapomenul na sebe. A tvrzení, že Smer je „zodpovědná změna“, také nebylo všem po chuti.

Jsi zhulený! Kisko, slez! Zase lžeš, Igorku. Drsné předvolební VIDEO od Fica. To jste ještě neviděli
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý premiér Slovenska Robert Fico
reklama

Rok 2020 už se blíží a s ním i volby do slovenské Národní rady. Včera na Slovensku vládnoucí Smer vypustil předvolební video. „Bez mučení přiznám, že podobné video už použili v zahraničí. Ale protože naše opozice je ještě směšnější, rozhodli jsme se vyrobit slovenskou verzi,“ vysvětlil Fico, co stranu vedlo ke zhotovení tohoto videa.

„Děcka, to nemyslíte vážně,“ kárá Fico politiky. „Mirko Beblavý, už s tím, prosím tě, přestaň, všichni vědí, že jsi gorilí mládě,“ narážel Fico na své vlastní výroky, které o Miroslavu Beblavém řekl ve spojitosti s kauzou Gorila, která již před nějakou dobou zahýbala slovenskou politikou. Miroslav Beblavý spolu s dalšími založil v lednu roku 2018 stranu SPOLU – občanská demokracie.

Parodie na Michala Trubana

„Miško Trubanů, jak to vypadáš? To se nestydíš přijít do školky takhle po ránu zhulený?“ narážel Fico na třiceti šestiletého předsedu hnutí Progresivní Slovensko, který přiznal zkušenosti s lehkými drogami. „Andreji Kisko, prosím tě, slez z toho bílého koně. Jinak tě vezmu a vezmu tě k zubaři Francovi,“ opřel se Fico do bývalého prezidenta země. Jedná se o narážku na tuto kauzu.

„Jasně, Igorku Matoviči, už zase lžeš. Takový dlouhý nos ti naroste, uvidíš,“ kopl si Fico do člena Národní rady Igora Matoviče, který zveřejnil informaci, že Fico má od roku 2008 schránkovou firmu ve středoamerickém Belize. Následně ovšem přiznal, že informaci čerpal z anonymu, který mu přišel.

Parodie na Beblavého, Matoviče a Kisku

Nemohla chybět ani narážka na Richarda Sulíka a Borise Kollára, zastánce libertariánského přístupu k ekonomice, ze stran Svoboda a Solidarita a SME RODINA – Boris Kollár. „Ríšo Sulíku, Borisi Kolláre, už si přestaňte hrát s tím Marošem (eurokomisařem Šefčovičem – pozn. red.), má na vás hodně špatný vliv,“ okomentoval Fico euroskeptické názory obou politiků. „A ty, Lojzo Hlino, se přestaň ohánět křížem. Radši si zopakuj deset přikázání,“ nabádal Fico předsedu Křesťanskodemokratického hnutí.

„Slovensko nemohou řídit takové nezodpovědné děti,“ tvrdí ve videu Fico, zatímco se dětští herci představující politiky perou. „Volte zodpovědně,“ nabádá Robert Fico diváky s tím, že SMER je „zodpovědná změna“.

K videu se už sešlo víc než dva tisíce komentářů. Nicméně, v nejzobrazovanějších reakcích dosti překvapivě chybí kritika videa.

„No, musí to ti chudáci kluci dělat, protože si ukradl čtvrt HDP, pane učiteli,“ dodával jeden z kritiků. „Ta zodpovědná změna je, že většina hajzlů odešla?“ ptal se pobaveně další komentátor.

„Dostal se na dno? Ne, ještě kope dolů. Uvědomuje si, že mu teče do bot. Takhle útočnou reklamu dělá jen ubožák. Buď si jistý, Robo, že ti dennodenně dělám ‚promo‘. Nemáš zač,“ vyjádřil se další odpůrce Fica.

A slovenský internet už Ficův herecký výkon také ocenil tímto vtipem:

Co se týče preferencí jednotlivých stran, poslední pocházejí z listopadu. V sondáži uspořádané od 19. do 25. listopadu klesly preference Smeru na 18,4 procenta z říjnových 20,1 procenta, nicméně Smer je stále nejsilnější stranou. Za ním je s 12,5 procenty nová strana Za lidi Andreje Kisky. Dvoucifernou podporu mají dle sondáže ještě koalice neparlamentních stran Progresivní Slovensko/Spolu (12,4 procenta) a Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (10,4 procenta). Marian Kotleba ve videu taktéž chyběl. Do slovenské Národní rady by se dostalo dohromady devět stran. Jaká je nálada na Slovensku po zveřejnění videa, bude však brzy těžké zjistit, vzhledem k tomu, že na Slovensku bylo prodlouženo moratorium na zveřejňování průzkumů před volbami ze 14 dní na 50 dní a volby se odehrají na konci února.

Fotogalerie: - Před slovenským velvyslanectvím

Demonstrace před slovenským velvyslanectvím v Praz...
Demonstrace před slovenským velvyslanectvím v Praz...
Demonstrace před slovenským velvyslanectvím v Praz...
Demonstrace před slovenským velvyslanectvím v Praz...
Demonstrace před slovenským velvyslanectvím v Praz...
Demonstrace před slovenským velvyslanectvím v Praz...

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…