Jsme národ alkoholiků, ale takový prezident je moc i na nás. Takto to rozbalil podnikatel Jančura

23.05.2016 19:05

Podnikatel Radim Jančura, jenž provozuje autobusy a vlaky RegioJet a zaměstnává na 2 500 lidí, vystoupil v pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls. Srovnal ministra financí Andreje Babiše (ANO) s jeho předchůdcem ve funkci Miroslavem Kalouskem a označil český národ za národ alkoholiků. Přestože jsme alkoholici, zasloužíme si prý lepšího prezidenta, než je řvoun a alkoholik typu Miloše Zemana.

Jsme národ alkoholiků, ale takový prezident je moc i na nás. Takto to rozbalil podnikatel Jančura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Jančura, majitel Student Agency

Když se ministrem financí stal Andrej Babiš (ANO), Jančura to ocenil. „Řekl jsem, že je fajn, že bude lépe vybírat daně než pan Kalousek, ale mám pocit, že je utrácí podstatně rychleji než pan (Miroslav) Kalousek (TOP 09),“ posteskl si host.

Nijak zvlášť nešetřil ani ministerstvo dopravy. „Ministerstvo dopravy raději staví, než aby bylo kritizováno, že nestaví, tak raději staví blbě,“ poznamenal.

Dnes trochu lituje toho, že před volbami podpořil již zmíněného Babiše. „Myslím, že podnikatelé by měli být od politiky trochu dál,“ řekl. Avšak pokud jde o Babiše, Jančura si pořád myslí, že je jeho vstup do politiky dobrou věcí. „Nelíbí se mi všechno, co dělá, ale pořád si myslím, že je přínosem pro tuto zemi,“ zdůraznil. Sám se do politiky nechystá. „Já chci podnikat a nechci jít do státní správy,“ řekl.

Pár slov padlo i na adresu hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD). „Pan Hašek, to je můj hejtman. Možná je to i dobrý hejtman, ale rozhodně není dobrým člověkem,“ konstatoval Jančura. Na Haškovi se mu nelíbí především to, že prý nehospodárně nakládá s veřejnými penězi. Dnes je to tak, že státní či krajskou podporu se zakázkou vyhraje ten, kdo nabídne nejlepší peníze, a ne ten, kdo nabídne zákazníkům nejlepší služby.

V závěru pořadu se Jančura vyjádřil i k prezidentovi Miloši Zemanovi. „Já věřím, že se najde intelektuál, který by byl lepší než pan Zeman. V médiích už se objevilo jméno skladatele a hudebníka Michala Horáčka. Myslím si, že náš národ nepotřebuje řvouna a alkoholika, ačkoli my Češi jsme alkoholici. Náš národ chce být veden a myslím, že pan Horáček je inteligentní a mohl by nám být dobrým příkladem,“ uzavřel své vystoupení.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

21:26 Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup před pár dny oznámil, že se vrhá do politiky. Řada kom…