Jsme pohybově negramotní, varuje slavný veterán z druhé světové. Navrhuje zavést alespoň krátkou vojnu

16.02.2019 19:05

Po obnově vojenské služby volá generál Emil Boček. Zároveň také uvádí, že je nutné, aby se změnila výuka tělesné výchovy ve škole. „Pohybovou negramotnost už pociťuje také armáda,“ poznamenal Boček. Zprávu přináší server PrvníZprávy.cz.

Jsme pohybově negramotní, varuje slavný veterán z druhé světové. Navrhuje zavést alespoň krátkou vojnu
Foto: FAEI.cz
Popisek: Generálmajor Emil Boček

Otázka špatné pohybové gramotnosti u dětí se řešila na konferenci pořádané Českou unií sportu. Odborníci, kteří se jí účastnili, se shodli, že pouhé dvě hodiny tělesné výchovy týdně v rámci školní výuky rozhodně nestačí a že se obecně u dětí vytrácí zájem o sport, hry a spontánní pohyb.

„Tento neblahý trend se projevuje už také při náboru nových rekrutů do profesionální armády a dalších složek integrovaného záchranného systému. Klíčové pro nápravu neutěšeného stavu je nejen navýšení počtu hodin pohybových aktivit ve škole, ale i podpora státu prostřednictvím programů pro rozvoj zdravého životního stylu,“ informuje k tomu server PrvníZprávy.cz.

Původní text ZDE.

„Sport a pohyb je nenahraditelným spolutvůrcem vlastností, jako je vlastenectví, smysl pro kolektiv nebo psychická odolnost. Obnovení alespoň několikaměsíčního základního povinného branného výcviku pro mladou populaci by mělo ohromný pozitivní a všestranný přínos pro celou společnost,“ zmínil na konferenci 95letý válečný veterán Emil Boček.

O problémech náboru nových rekrutů pak pohovořil i náčelník tělovýchovy generálního štábu Armády ČR Miroslav Jebavý. Ten uvedl, že nedostatečné je například zvládnutí plaveckých dovedností. „Všímáme si také nadváhy, úbytku svalové hmoty nebo nárůstu tuku v těle,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO: „Běžte pryč!“ Macron seřval Izraelce. Někam mu totiž vlezli

11:40 VIDEO: „Běžte pryč!“ Macron seřval Izraelce. Někam mu totiž vlezli

Francouzský prezident Emmanuel Macron měl během své návštěvy Izraele, kde se účastní mezinárodního f…