Jste pitomí! řekla Alena Vitásková českým novinářům. A napsala, jaké to bylo v Rusku se Zemanem

30.11.2017 8:02

Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková považuje za čest, že se mohla zúčastnit cesty prezidenta Miloše Zemana do Ruska. Píše o tom pro server ParlamentníListy.cz.

Jste pitomí! řekla Alena Vitásková českým novinářům. A napsala, jaké to bylo v Rusku se Zemanem
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Alena Vitásková, exšéfka Energetického regulačního úřadu
reklama

„Institut Aleny Vitáskové, za který jsem se této cesty zúčastnila, se zabývá ochranou lidských práv a svobod. Institut není financován neznámými zahraničními agenturami, které mají větší zájem o politicko-lobbistické prosazování svých zájmů, či rozvracení dobrých vztahů mezi národy, než o skutečnou ochranu lidských práv,“ poznamenala úvodem Vitásková.

Rusko je podle jejích slov země, kterou navštívila mnohokrát. „Bohatství tohoto národa spatřuji v obrovském národním cítění a hrdosti. Národ, který ve druhé světové válce ztratil nejvíce lidských životů – přes 25 milionů lidí. Téměř každá rodina ztratila ve velké vlastenecké válce blízké, ty které milovala, ty, kteří měli nárok na život, což je základní právo člověka,“ poznamenala s tím, že považuje za povinnost každého slušného člověka uctít promarněné lidské životy a zasadit se o to, aby se takováto zvěrstva již nemohla nikdy a nikde na světě zopakovat. 

Anketa

Považujete českou privatizaci 90. let jako celek za úspěšnou?

7%
93%
hlasovalo: 8921 lidí

„Vyznamenání válečné hrdinky a hrdinů prezidentem republiky Milošem Zemanem v Moskvě, vyznamenání těm, kteří se zúčastnili bojů proti fašismu a osvobozovali také tehdejší Československo, jsem přijala s povděkem. Jen ten, kdo nezná minulost, nemá před sebou žádnou budoucnost. Jen ten, kdo se neumí chovat s úctou k lidským životům, hrdinství a statečnosti, takový člověk chudý duchem může tak sedět v pražské kavárně, nebo cukrárně a přetvářet dějiny podle zadání. Plivat na každého, na koho je objednávka,“ omluvila se následně pražským kavárnám, neboť jsou to nádherná místa pro setkání s přáteli. „Proto se o pražské kavárně, nebo-li ‚bandě‘, budu nadále vyjadřovat ‚Pražská plivárna‘.  Prosím neplést „plivárnu“ s plovárnou, přestože jejich členové nejlépe umí plavat ve vlastních sračkách,“ dodala kriticky. 

Druhým tématem její cesty, kterému se intenzivně a s úspěchem věnovala, je podle jejích slov Příprava mezinárodní diskuzní platformy pod vedením Institutu v oblasti „Energetické zdroje a jejich dopad na životní prostředí“.

Původní text ZDE

Závěrem svého komentáře pak Vitásková shrnula rozdíl mezi médii a tzv. médii. Média podle ní informují o událostech vyváženě, bez zájmu někoho poškozovat. „Tzv. média informují tak nějak napůl, v souladu se zadavatelem, objednavatelem, tak, aby si nenaštvala svého majitele. Naopak aby plnila jeho zadání. A k tomu jsou někteří z nich navíc, tak trochu pitomí. Těmto je nejlépe se vyhnout, pokud si chcete zachovat zdraví a radost ze života,“ řekla.

„Institut nebude poskytovat stanoviska, rozhovory ‚tzv.médiím‘. Doporučujeme vám, abyste se ve volném čase věnovali zlodějnám např. kolem OKD, připravovaného tunelu biometan, lithium a další a další zajímavá témata, které vedou k poškození hospodářství, životního prostředí a životní úrovně našich občanů,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

4:40 Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle n…