Jurečka na traktoru? Nikdy jsme ho tu neviděli, divili se moravští sousedé

24.09.2021 19:27

Slušný, příjemný, ale až neviditelný. Tak popisují Mariana Jurečku obyvatelé Rokytnice u Přerova, kde předseda KDU-ČSL bydlí. Chodí do kostela, do hospody ne. A je šikovný, sám si vydláždil dvorek, zjistil server iDnes. Také pracuje na poli u vesnice, ale na traktoru ho místní prý nikdy neviděli.

Jurečka na traktoru? Nikdy jsme ho tu neviděli, divili se moravští sousedé
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka

Anketa

Vadí vám, že se premiér Babiš ,,kamarádí" s Viktorem Orbánem?

7%
85%
hlasovalo: 35931 lidí

Reportéři iDnes zavítali do Rokytnice u Přerova, kde Marian Jurečka bydlí. Podle výpovědí místních je Jurečka příjemný a téměř neviditelný. Na tom, že je Jurečka příjemný, se shodl například pár Zdeněk a Barbora. Ovšem Jurečku prý moc nepotkávají a znají ho jen z vysoké politiky. František vypověděl, že se Jurečka dokonce snaží být nenápadný, ale když za ním někdo zajde, tak si s ním popovídá.

Další obyvatelky vesnice vypověděly, že Jurečka chodí do kostela, ale do místní hospody ne. „Do hospody nechodí, tak je asi slušný člověk,“ žertovala jedna z nich. Většina těch, které reportéři iDnes vyslechli, Jurečku znala a nemá s ním žádné problémy, dokonce mu v politickém boji fandí, ale zda ho budou volit, to ještě nevědí.

Šéf KDU-ČSL podle nich má zájem o to, co se v obci děje. „Když jsou plesy, tak na ně chodí. Větších kulturních akcí v obci se většinou účastní,“ pravil již zmíněný František, který politika zná už dlouhých 20 let. Přiznává, že vysoká politika změnila způsob, jakým spolu mluví.

S tím, co vypověděli občané obce, se ztotožňuje i její starosta Kamil Malenda. Ten se prý s Jurečkou setkává ob měsíc a řeší spolu, co by obec potřebovala. Jurečka si dle obyvatel sám vydláždil dvorek a pracuje na poli u vesnice. „Takže na zadku určitě nesedí,“ zhodnotila Barbora. Nicméně, na traktoru Jurečku místní podle výpovědí neviděli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

19:29 Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

Novinář a cestovatel v trabantu Dan Přibáň se obul do lidí, kteří se nechtějí jít dobrovolně očkovat…