Jurečka vykládal, co lidovci po volbách udělají pro lidi. Načež padl dotaz, jestli si nedělá srandu

21.06.2017 22:03

První místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka se rozhodl občanům vysvětlit, co pro ně lidovci v koalici se Starosty a nezávislými chystají, až uspějí v podzimních volbách. Mimo jiné hodlají zrušit část projektu EET. Jurečka je přitom ministrem zemědělství a členem dosud vládnoucí koalice, která EET zavedla. Proč se tedy chystá rušit něco, co sám zaváděl?

Jurečka vykládal, co lidovci po volbách udělají pro lidi. Načež padl dotaz, jestli si nedělá srandu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

„Naší podmínkou pro zavedení EET bylo zpracování kvalitních analýz dopadů na jednotlivé podnikatelské sektory. Ministerstvo financí nějaké předkládalo, ale měli jsme pochybnosti o jejich relevanci. Proto jsme požadovali rozdělení na čtyři fáze, aby o posledních dvou rozhodovala až nová vláda,“ vysvětluje pro Český rozhlas Plus Jurečka, proč se chystá zrušit část projektu, který sám uváděl v život.

Celý článek naleznete zde.

Lidovci se chystají zjednodušit daňový systém a ulevit rodinám s dětmi. Elektronickou evidenci tržeb považuje za v jádru dobrou, proto ji KDU-ČSL a STAN nehodlají zrušit kompletně. V pohostinství prý EET narovnala podmínky mezi poctivými a nepoctivými podnikateli. Ale u drobných živnostníků by prý elektronická evidence byla kontraproduktivní.

Dvojkoalice lidovců se Starosty a nezávislými prý dnes představuje alternativu k ČSSD a k hnutí ANO. Jurečka tato slova volí i navzdory tomu, že lidovci čtyři roky vládli jak po boku sociální demokracie, tak po boku ANO. Tehdy prý nebyla jiná možnost. Dnes už je.

Předseda opoziční ODS Petr Fiala nabídl trochu jiný pohled. Lidovce sedící v koaliční vládě ani trochu nešetřil. Zdá se mu, že si lidovci dělají z lidí srandu.

„Vláda, které je (KDU-ČSL) součástí, pro zjednodušení daní neudělala nic, dokonce je ještě zkomplikovala. Zaváděla EET i pro malé podnikatele. Představitelé vládních stran chtějí sbírat body na nápravě toho, co sami způsobili, a dělají si z lidí legraci,“ říká předseda opoziční ODS Petr Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…