K Trumpovi čelem, proti Bruselu. Zazněl projev Miloše Zemana

20.02.2017 15:00

Svět se mění a měnit se bude i nadále a tyto pohyby jsou mimořádnou příležitostí pro Čechy, Slováky i celou Visegrádskou čtyřku. Prohlásil to prezident Miloš Zeman na Česko-Slovenském plese. Tedy nikoli přímo, šlo o zdravici, kterou hostům v Obecním domě přečetl Libor Bouček.

K Trumpovi čelem, proti Bruselu. Zazněl projev Miloše Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Prezident Zeman promluvil k účastníkům tradičního Česko-Slovenského plesu, který v sobotu hostily exkluzivní prostory Obecního domu v centru Prahy. Nad bálem, na který každoročně zavítá mnoho celebrit a dalších osobností, už poněkolikáté hlava státu převzala záštitu.

Přestože se Miloš Zeman akce nezúčastnil přímo, k hostům promluvil prostřednictvím moderátora Libora Boučka, který jeho zdravici přečetl. Bouček má přitom se Zemanem určité zkušenosti. Známý moderátor totiž každý den „volá na Hrad“ během svého vysílání v rádiu, kdy mluví s prezidentovým imitátorem. Letos rovněž moderoval prezidentský ples na Hradě, kterého se Zeman účastnil.

„Jsem velmi rád, že vás všechny mohu opět oslovit při příležitosti této významné společenské události. Loni jsem ve své zdravici poukázal na to, že Češi a Slováci mohou společně mnohého dosáhnout. Dovolte mi, abych na tuto myšlenku navázal,“ zněla slova prezidenta.

Anketa

Je správné, když jde někdo za mříže kvůli pomočení a spálení Koránu?

3%
97%
hlasovalo: 15613 lidí

Během uplynulých měsíců jsme dle jeho slov byly svědky dynamického vývoje na světové scéně. „Ať už jde o brexit, který jsem nepřivítal, ať už jde o zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států amerických, které jsem přijal s radostí. A věřím, že jsem nebyl sám. Tyto události znamenají, že se náš svět mění a bude měnit. A je jen na nás, abychom dokázali pomoci tyto události směřovat pozitivním směrem,“ míní český prezident.

„Zmíněné pohyby na tektonické desce světové politiky jsou mimořádnou výzvou pro země Visegrádské čtyřky. Naším úkolem, úkolem Čechů a Slováků, je přispět k co největší jednotě tohoto uskupení středoevropských zemí a společně pak postupovat a hlavně bránit naše zájmy nejen v rámci Evropské unie, ale také ve vztahu k zemím, které jsou označovány za velmoci,“ konstatoval Zeman.

Zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem je podle prezidenta šancí, kterou nesmíme prohospodařit. „Pro obě naše země, pro celou Visegrádskou čtyřku, je velmi důležité navázat co nejpřátelštější vztahy s novým americkým prezidentem. Nebudu zastírat, že takové spojenectví nás může posílit v boji proti některým bruselským šílenostem, například v oblasti nelegální migrace. Jde ale i o víc, o společný boj s největším zlem současnosti, islámským terorismem. Osobně se pokusím přispět k této snaze svým vkladem, a proto se velmi těším na plánované dubnové setkání s novým americkým prezidentem,“ dodal Miloš Zeman ve své zdravici účastníkům plesu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Psychopati a cenzoři. Ráček Šídlo. Partička prorežimních jorkšírů. Tomáš Vyoral si představil, co by dělal elf Kartous za protektorátu

15:16 Psychopati a cenzoři. Ráček Šídlo. Partička prorežimních jorkšírů. Tomáš Vyoral si představil, co by dělal elf Kartous za protektorátu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Z mého pohledu šlo o trapný atak, který je však pro týmy Šídlova t…