K*rva, vemeno. Topolánek bránil ODS. Zvrhlo se to

24.08.2021 7:17 | Ze sítí

Komentátor Jan Jandourek a expremiér Mirek Topolánek se spolu pustili do křížku. Kvůli europoslanci Alexandru Vondrovi, ekonomce Haně Lipovské a Andreji Babišovi (ANO). Topolánek se rozčílil natolik, že sáhl k velmi sprostému výrazu. A rozjela se debata. Nahlédněte.

K*rva, vemeno. Topolánek bránil ODS. Zvrhlo se to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

Jandourek na sociální síti Twitter připomněl, jak Vondra ještě loni Hanu Lipovskou hájil jako konzervativní ekonomku, na kterou útočí progresivní supi kvůli její kandidatuře do Rady ČT. Ale teď Hana Lipovská kandiduje za Volný blok Lubomíra Volného do Sněmovny a volá po odchodu Česka z NATO.

„Saša Vondra se blýskl skvělým odhadem. My progresivní supové jsme teda říkali dávno, že je švihlá, ale bylo nám to *** platný,“ poznamenal Jandourek.

A v tu chvíli se ozval expremiér za ODS Mirek Topolánek. Požádal Jandourka, aby si konečně udělal pořádek „v makovici“. Sáhl přitom i ke sprostému slovu.

„Vy strašně nenávidíte ODS a současně tušíte, že koalice Spolu je jediné možné řešení. Tak budete hledat hnidy za každou cenu a budete první, kdo bude po volbách, po dalším Babišově vítězství, obviňovat ODS ze selhání. Už si ku*va v té makovici udělejte pořádek...,“ požádal Topolánek Jandourka drsně.

Jan Jandourek a Saša Vondra ve sporu

Ale Jandourek se rychle ohradil.

„To bylo na mě? Jak jste na něco takového přišel? Já tak strašně nenávidím ODS, že zrovna vás jsem kdysi volil.“
 
Topolánek chtěl vědět, jak to souvisí s poznámkou o pravicové koalici Spolu, to jest koalici ODS, lidovců a TOP 09, a Andreji Babišovi.

Jandourek brzy odpověděl.

„Souvislost je v tom, že někteří lidé jsou tak strašně konzervativní, až to má zhoubný vliv na jejich úsudek. Vždyť se podívejte na tuhle divnou odpověď. Je to vtip, nebo si snad myslí, že může existovat nějaké ANO bez Babiše?“ ptal se Jandourek.

Poté okopíroval odpověď Alexandra Vondry na téma, jestli by šla ODS do vlády s ANO. Vondra zdůraznil, že s Andrejem Babišem ODS do vlády nepůjde, ale u ANO už tak konkrétní nebyl.

To Jandourka rozzlobilo

„Proč to prostě neřekne jasně? Jaké ‚to závisí na tom...‘?“ ptal se komentátor.

Jan Jandourek a Saša Vondra ve sporu

Mirek Topolánek naznačil, že ANO bez Babiše vlastně nemá smysl, takže postrádá smysl i celá tato debata.

„Pil byste kozlí mléko, kdyby nebylo zbytí? No, tak asi jo. Ale kozel nemá vemeno, takže je to celé nesmysl. Ano, to nemá, je to nesmysl. (Příspěvek k diskusi o tom, že prý Saša Vondra připustil vládu ODS s ANO...),“ uvedl Topolánek.

Jan Jandourek a Saša Vondra ve sporu

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …