K útoku v londýnském metru se přihlásil Islámský stát. Policie zveřejnila nové informace

17.09.2017 6:25 | Zprávy
autor: mp

Britská BBC přináší nové informace o teroristickém útoku v londýnské stanici metra Parsons Green. Policie zadržela osmnáctiletého mladíka a prohledala byt postarších manželů.

K útoku v londýnském metru se přihlásil Islámský stát. Policie zveřejnila nové informace
Foto: Hans Štembera
Popisek: V ulicích Londýna

Případ se významně posunul, oznámil policejní komisař Neil Basu, když ohlašoval, že byl v souvislosti s teroristickým útokem ve stanici metra Parsons Green zatčen osmnáctiletý mladík. Strážci zákona však nadále počítají  s možností, že do útoku, který zranil na tři desítky lidí, mohlo být zapojeno více útočníků, bezpečnostní složky proto ponechaly úroveň ohrožení na stupni „kritické“.  

Policie prohledala dům postaršího manželského páru – osmaosmdesátiletého Ronalda Jonese a jedenasedmdesátileté Penelope Jonesové. Manželský pár je znám tím, že se stará o mladé lidi. Desítky let pomáhali a pomáhají mladým lidem, kteří potřebovali podat pomocnou ruku. V roce 2010 za to byli manželé oceněni i královnou Alžbětou II., píše BBC. Obyvatelé z okolí byli z preventivních důvodů evakuováni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brekot kvůli Babišovi nebere konce. Němcová s Nerudovou se dostaly do varu

14:15 Brekot kvůli Babišovi nebere konce. Němcová s Nerudovou se dostaly do varu

Nesouhlas premiéra Andreje Babiše (ANO) s tím, aby Česko ručilo za půjčku Ukrajině, budí u opozice d…