KLDR zlikviduje před zraky amerických novinářů své jaderné testovací středisko

12. 5. 2018 20:00

Severní Korea oznámila, že zničí své jaderné testovací středisko. Mělo by se tak stát mezi 23. až 25. květnem. K celé události plánuje přizvat i zahraniční novináře včetně těch ze Spojených států a z Jižní Koreje.

KLDR zlikviduje před zraky amerických novinářů své jaderné testovací středisko
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Kim Čong-un

Likvidaci zkušebního polygonu označila Severokorejská tisková agentura za potvrzení závazku skončit se zkouškami jaderných zbraní. Na jaký den zničení jaderného polygonu případne, bude záležet podle příznivosti počasí. Odstřelovat se budou podzemní tunely, všechna pozorovací stanoviště, výzkumné budovy a kontrolní posty.

Vůdce KLDR Kim Čong-un uzavření střediska ohlásil již v dubnu na setkání s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem. Munův úřad k tomu tehdy uvedl, že KLDR k likvidaci areálu přizve i americké experty.

Čínští vědci nedávno uvedli, že testovací středisko na severu KLDR se po poslední jaderné zkoušce stalo zřejmě nepoužitelným, neboť část podzemního areálu se po výbuchu zhroutila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už se perou! Krysa... drsný výrok na adresu Kláry Samkové, která tuší Okamurův konec. Politici SPD reagují na plán Soukupa

19:30 Už se perou! Krysa... drsný výrok na adresu Kláry Samkové, která tuší Okamurův konec. Politici SPD reagují na plán Soukupa

„Krysy opouštějí loď jako první,“ varuje český podnikatel a člen SPD Jan Čížek před občanskou aktivi…