Kabinet se sejde poprvé po vládních prázdninách

15.08.2018 6:49

Několika poslaneckými předlohami či novelou zákona o finanční kontrole se bude dnes zabývat vláda. Ministři a premiér Andrej Babiš (ANO) se sejdou poprvé od konce července po dvoutýdenních vládních prázdninách. V Hrzánském paláci, kde se jednání koná kvůli rekonstrukci Strakovy akademie, budou mít na programu mimo jiné také zprávy o stavu českého zemědělství či o plnění koncepce sociálního bydlení v Česku.

Kabinet se sejde poprvé po vládních prázdninách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vládní zasedací místnost
reklama

Podle novely vypracované ministerstvem financí by se měla finanční kontrola rozšířit o dobrovolné svazky obcí a jejich příspěvkové organizace a Správu železniční dopravní cesty. Novela reaguje na směrnici EU, která podle ministerstva požaduje zavést systém řízení a kontroly veřejných financí u všech subjektů nakládajících s veřejnými penězi.

Vláda se pravděpodobně negativně vysloví k poslaneckému návrhu TOP 09, který má zrušit trestný čin přípravy zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Záporné stanovisko vysloví zřejmě i k návrhu stejné strany na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) a předloze TOP 09, ODS a STAN, podle které by o vydání zajišťovacích příkazů při výběru daní rozhodoval správní soud místo finanční nebo celní správy.

Kabinet se také vrátí k nařízení o kritériích udržitelnosti biopaliv, zabývat se bude i nařízením o vyhlášení evropsky významných lokalit či návrhem na sjednání Úmluvy Rady Evropy o filmové koprodukci. Ministerstvo obrany předložilo vládě ústřední plán obrany státu a návrh na vyslovení souhlasu s přelety a průjezdy ozbrojených sil jiných států přes české území v příštím roce.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS: Jsme v p*deli, všichni tady chc*pneme

10:45 BIS: Jsme v p*deli, všichni tady chc*pneme

Lidé na sociálních sítích nechávají volný průchod emocím a nezřídka se to stává i politikům či další…