Podle novely vypracované ministerstvem financí by se měla finanční kontrola rozšířit o dobrovolné svazky obcí a jejich příspěvkové organizace a Správu železniční dopravní cesty. Novela reaguje na směrnici EU, která podle ministerstva požaduje zavést systém řízení a kontroly veřejných financí u všech subjektů nakládajících s veřejnými penězi.
Vláda se pravděpodobně negativně vysloví k poslaneckému návrhu TOP 09, který má zrušit trestný čin přípravy zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Záporné stanovisko vysloví zřejmě i k návrhu stejné strany na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) a předloze TOP 09, ODS a STAN, podle které by o vydání zajišťovacích příkazů při výběru daní rozhodoval správní soud místo finanční nebo celní správy.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Budete zjišťovat podrobnosti?
Myslím o tom převozu zlata a peněz partou Ukrajinců? Jak se k nim dostali? Co s nima měli v plánu? Opravdu by mě to zajímalo. Můžete jako politik zjistit víc? Určitě máte přístup k více informacím než my.
Další články z rubriky
13:14 Milion chvilek nařčen z klamavé reklamy na Letnou
Milion chvilek pár dní před konáním jejich sobotní demonstrace „jede bomby“. Na jeho sítích se jako …
- 10:10 Ivan Hoffman: S politickými neziskovkami nakládat jako s každou jinou mafií
- 4:40 Pozor: Leyenová spouští systém, který může řídit i české volby
- 14:00 Poslankyně vynesla podrobnosti o Markétě Šichtařové
- 11:24 „A o TOP 09 se mlčí. Jak vznikl Rakušan.“ Hlubuček vypověděl vše
- 21:03 Způsobí investice do AI světovou finanční krizi?



