Kadaňští zastupitelé budou hlasovat prostřednictvím QR kódů

08.03.2019 23:38

Zastupitelé v Kadani budou při svých zasedáních nově hlasovat prostřednictvím kartiček s QR kódy, které se budou načítat do mobilní a následně počítačové aplikace. Město tak ušetří za pořízení hlasovacího zařízení a zároveň upustí od původního způsobu hlasování, kdy se pouze sčítaly zdvižené ruce zastupitelů. Poprvé nový systém zastupitelé vyzkoušejí 28. března. Novinářům to dnes řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

Kadaňští zastupitelé budou hlasovat prostřednictvím QR kódů
Foto: archív autora
Popisek: klávesnice

„Někteří zastupitelé chtěli, abychom pořídili hlasovací zařízení, které stojí mezi 250.000 až 400.000 korunami. Náklady na hlasování s pomocí QR kódů je 1500 korun ročně, což je prakticky minimální částka,“ řekl Kulhánek.

V praxi bude mít každý ze zastupitelů tři kartičky se svým jménem pro hlasování pro, proti a zdržení se. Každá kartička bude označená QR kódem, který se načte do aplikace prostřednictvím chytrého telefonu. Výsledek hlasování se obratem zaznamená i do počítačové verze aplikace a zobrazí se na tabuli. „Bude to rychlé a ekonomické,“ doplnil starosta.

S nápadem připojit se k již existující hlasovací aplikaci přišel zastupitel David Šmíd (ODS). Výhodou nového systému bude mimo jiné i to, že ho lze použít i kdekoliv mimo prostory radnice.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ Havla

13:41 Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ Havla

Po letní pauze se z obrazovek České televize znovu přihlásil Václav Moravec. V jeho Otázkách proti s…