Kalousek: Babiš je lupič

04.06.2019 12:25

Před dnešním jednáním Poslanecké sněmovny předstoupili před novináře poslanci TOP 09, kteří se vyjádřili k aktuální kauze Andreje Babiše (ANO). A předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si nebral servítky.

Kalousek: Babiš je lupič
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)

„Nepřekvapím vás, když řeknu, že TOP 09 podporuje, aby byl zařazen mimořádný bod na schůzi Poslanecké sněmovny, kde se mají řešit kauzy Andreje Babiše spojené s čerpáním evropských peněz. Tato obrovská blamáž, která poškozuje pověst České republiky v zahraničí, musí být řešena na půdě Poslanecké sněmovny,“ zmínil předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. „Nadále si myslíme, že Andrej Babiš má odejít z pozice premiéra České republiky,“ podotkl.

„Nepamatuji si, že by se nějaké členské zemi podařilo zvrátit v konečném rozhodnutí názor auditorů Evropské komise. Obzvláště, když jsou tak závažná, kdy se hovoří i o úmyslných podvodech. Ten proces bude ještě trvat, ale o jeho výsledku nemůže být pochyb. Chceme premiéra požádat, aby si nebral celou naši zemi jako rukojmí. Kromě materiálních škod jsou tady i škody nemateriální, které budou narůstat. Pan premiér, má-li jenom trochu odpovědnosti k této zemi, tak své místo uvolní,“ dodal Kalousek.

Babiše také nazval lupičem evropských peněz. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

8:04 Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

TÝDEN V MÉDIÍCH Za potřebné políčky pro mnohé novináře považuje Petr Žantovský dvě zprávy z tohoto t…