Kalousek: Babišovi uvěří jen někdo, kdo má pouze půl mozkového závitu

22.05.2015 11:19

Miroslav Kalousek vedl rozhovor pro deník Právo. Vyjádřil se k nařčením ministra financí Andreje Babiše a ministra zemědělství Mariana Jurečky, že byl ve středu v Poslanecké sněmovně opilý. Téma ohledně diskutované podpory biopaliv nezanechal bez svého komentáře.

Kalousek: Babišovi uvěří jen někdo, kdo má pouze půl mozkového závitu
Foto: facebook.com
Popisek: Miroslav Kalousek se psem
reklama

Kalousek prý již zaslechl, že někteří tvrdí, že by se měl s každým příchodem do Poslanecké sněmovny podrobit alkotestu. Místopředseda TOP 09 na to reagoval, že to nesmírně rád podstoupí za předpokladu, že Andrej Babiš se pokaždé podrobí testu na detektoru lži.

Dle Kalouska je lež to, že Babiš hájí dotace pro biopaliva, ale ve výsledku z toho jeho firmy nic nemají. Distributoři prý dostávají dotace, kterých potom samozřejmě využívají zákazníci a to celé podporuje i celkový odbyt, kterého nakonec využívají i Babišovy firmy. Vezmete-li v úvahu, že Babiš má na tomto trhu šedesát procent, tak pět miliard, možná o trochu víc, jde na podporu jeho produkce. Ačkoli tvrdí, že je to lež, jde o velmi jednoduchou rovnici. To ale může vykládat jen tomu, kdo má pouze půl mozkového závitu,“ vyjádřil se Kalousek k podpoře biopaliv.

Podporu biopaliv srovnává Kalousek s podporou elektřiny ze solárních elektráren, kde také vlastníci dostávají dotace. „Dle logiky pana Babiše z toho vůbec nic nemají, to jen zákazníci mají díky tomu levnější elektřinu. A ti chudáci solární baroni vůbec nic,“ řekl Kalousek.

Podle Kalouska se Babiš obává hlavně toho, že by byl vystaven konkurenci, a proto obhajuje podporu biopaliv s tím, že jinak by byla paliva dražší pro spotřebitele. Je prý potřeba pozměnit zákon a umožnit používat i jiná biopaliva, kromě těch, kde je použita řepka. „Takový návrh ovšem je přesně to, co nenávidí oligarchové k smrti: konkurence, trh, volná soutěž,“ uvedl Kalousek.

„Ten Babišův korupční režim je tak obrovského rozsahu a současně tak zanedbáván médii, že to klade daleko větší nároky na opozici, aby se snažila překřičet to ticho a bezčasí, které v médiích panuje,“ obhajuje Kalousek svoje zaměření kritiky především na Babiše.

Již se prý nedá vydržet jen sedět a přihlížet „Babišovu korupčnímu režimu“. Tím, že má nyní Babišův Agrofert získat několik miliard, je dle Kalouska opozice nucena něco začít dělat. „Bude naprosto jasné, proč nedůvěru vládě navrhujeme, a každý poslanec, který bude chtít vládu podpořit, bude muset otevřeně vstát a přihlásit se k zjevnému korupčnímu Babišovu režimu,“ řekl Kalousek s tím, že na základě toho se pozná, kdo je za „korupční režim“ odpovědný a kdo ne.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ste

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…