Kalousek: Bez eura v EU jen šoupeme nohama

01.05.2023 12:25 | Ze sítí
autor: mp

Česko slaví 19 let od vstupu do EU. Miroslav Kalousek (TOP 09) za to poděkoval mimo jiné i Václavu Klausovi. A nejen jemu. V diskusi s ekonomickým expertem ODS Janem Skopečkem se zasazoval o přijetí eura a vysvětloval, proč je to pro Česko důležité. Abychom jen nestáli za dveřmi a nešoupali nohama. Senátor Zdeněk Hraba žádal, aby se Česko v EU chovalo sebevědomě. A přišel s výzvou.

Kalousek: Bez eura v EU jen šoupeme nohama
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Miroslav Kalousek poděkoval politické reprezentaci „devadesátek“, že nás přivedla do EU.

„Chtěl bych poděkovat politické reprezentaci ‚devadesátek‘, pánům Havlovi, Klausovi, Luxovi, Kalvodovi, Zemanovi, Špidlovi a dalším, že nás přihlásili a dovedli do EU. 1. května 2004 jsme díky nim a díky svobodné vůli většiny občanů začali psát novou kapitolu našich dějin,“ napsal Kalousek.

Promnluva o českém členství v EU

V diskusi s expertem ODS na ekonomické otázky Kalousek naznačil, že by nám prospělo i přijetí eura

„Tak bylo to naše nedávné předsednictví úspěch, jak tvrdíme, nebo jsme jen čekali za dveřmi a šoupali nohama? Obojí asi dost dobře nemůže platit zároveň. A je Dánsko či Švédsko bez eura méněcennou součástí EU, šoupou představitele těchto zemí taky někde za dveřmi nohama?“ ptal se Skopeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ty můžeš, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusespicak , 01.05.2023 17:02:06
šoupat leda tak kozu.

|  7 |  0

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…