Kalousek: Budoucí důchodci budou hrát poker o termín svého úmrtí

08.03.2011 13:15 | Zprávy
autor: vfe

Budoucí důchodci si podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) budou moci „zvolit buď poker o termín svého úmrtí, nebo si zvolit rentu na dobu určitou, přičemž i ta bude předmětem dědického řízení“. Prohlásil to na finančním fóru Zlatá koruna.

Kalousek: Budoucí důchodci budou hrát poker o termín svého úmrtí

Tématem úterního finančního fóra byly „Finanční produkty v krizi, nebo krize produktů?"

Podle Kalouska dochází k částečnému rozdělení rizik v důchodové reformě. Od roku 2013 se prý lidé budou moci rozhodnout, že budou přispívat méně do průběžného důchodového systému, a naproti tomu celkem pět procent z platu budou moci investovat do penzijního spoření v některém ze čtyř licencovaných fondů.

Podpořit finanční zprostředkovatele

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová čtenářům PL: Bez našeho zásahu byste za plnou nádrž platili stokoruny navíc

13:51 Schillerová čtenářům PL: Bez našeho zásahu byste za plnou nádrž platili stokoruny navíc

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) uklidňuje občany, kteří se v posledních týdnech ptali na …