Kalousek: Zákon o povinném očkování! Vyzývám SPOLU

17.11.2021 7:04 | Ze sítí

Za úterý v České republice přibylo přes 22 tisíc nově covid pozitivních. To je nejvíc od začátku koronavirové epidemie v této republice. Ve spojitosti s covidem zemřelo za jediný den 95 lidí. To vše se děje v okamžiku, kdy bylo naočkováno 6,2 milionu občanů. Miroslav Kalousek bije na poplach a volá po zavedení povinného očkování. Opakovaně.

Kalousek: Zákon o povinném očkování! Vyzývám SPOLU
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miroslav Kalousek v Trutnově

V České republice ještě nikdy nepřibylo tolik nově covid pozitivních za jediný den jako v úterý 16. listopadu 2021. Testy odhalily přes 22 tisíc pozitivních. V nemocnicích leží více než 4 400 lidí. Epidemie nabírá na obrátkách.

V této situaci někdejší poslanec Miroslav Kalousek hlasitě volá po zavedení povinného očkování a ptá se, který z českých politiků najde odvahu, aby toto téma nastolil a jasně prosazoval.  

„Chceme-li se dostat ze současného 'svrabu' co nejdříve, máme jedinou cestu: 'Zákon o povinném očkování.‘ Můžeme kličkovat a hrát si na 'kampaně‘. Pak to bude dražší a umře zbytečně víc lidí. Najde se mezi politiky, které jsem volil, někdo s odvahou?“ zeptal se Kalousek.

Mioslav Kalousek a povinné očkování

Už na začátku listopadu připomínal, že nejohroženější skupinou jsou senioři a zdůrazňoval, že odcházející vláda Andreje Babiše (ANO) se na tuto skupinu vykašlala. Tak to vidí Miroslav Kalousek.

„Zaujati jednáním o nové vládě bychom neměli zapomínat, že stále vládne vláda A. Babiše s plnou odpovědností za tento stav. Především za statisíce dosud neočkovaných seniorů, na které se ve své 'strategii' úplně vykašlala,“ napsal exposlanec.

Mioslav Kalousek a povinné očkování

Na konci října také volal po povinném očkování a zdůvodnil to tím, že nechce být rukojmím neočkovaných osob.

„Nedokážu pochopit bezohlednost neočkovaných a nechci být jejich rukojmím. Ochotně bych podpořil povinné očkování. Pokud to není možné, musí neočkovaní počítat s omezeními. Ať se svobodně rozhodnou - buď vakcina, nebo omezené sociální kontakty,“ zdůraznil Kalousek.

Mioslav Kalousek a povinné očkování

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

8:58 Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

„Aby mě někdo obvinil ze lži, je opravdu pro mě za hranou jakékoli přijatelnosti. ... A já se nenech…