Kalousek, Zaorálek a Filip se střetli kvůli sankcím. A takový je výsledek

10.09.2014 23:59 | Zprávy
autor: luš

Velkým tématem středečních Událostí, komentářů byl kromě portoflia eurokomisařky Věry Jourové i postoj české vlády k sankcím vůči Rusku a obecně k rusko-ukrajinské krizi. Na toto téma se ve středu živě diskutovalo v Poslanecké sněmovně a vášně vzplanuly i ve studiu České televize.

Kalousek, Zaorálek a Filip se střetli kvůli sankcím. A takový je výsledek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračovala schůze poslanecké sněmovny. O přestávce mezi dopoledním a odpoledním jednáním se sešla vláda

Hosty pořadu byli místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a šéf komunistů Vojtěch Filip.

Lubomír Zaorálek opět zdůraznil, že je třeba k deeskalaci napětí mezi Ukrajinou a Ruskem používat nejenom sankce, ale i diplomatické nástroje. Abychom mohli zavést sankce, musíme prý vždy vědět, k jakému účelu mají sloužit. „Nelze používat strategii oko za oko a zub za zub,“ konstatoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel se měl obrátit na Německo, aby sjezd nepřipustilo, říká advokát Kuba

21:45 Pavel se měl obrátit na Německo, aby sjezd nepřipustilo, říká advokát Kuba

Aktivity sudetoněmeckého landsmanšaftu na českém území a kumulace vládních funkcí jako selhání dělby…