Kalousek honí podvodníky. Další střet s Babišem

14.10.2020 15:12

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek útočí na premiéra Andreje Babiše, který podle nejnovějšího vydání žebříčku nejbohatších Čechů časopisu Forbes zbohatnul v době koronakrize o 4 miliardy korun. „Každá krize má nejenom své poražené, ale i své vítěze,“ reagoval Kalousek a Babiše označil za „podvodného adresáta dotací.“

Kalousek honí podvodníky. Další střet s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

„Každá krize má nejenom své poražené, ale i své vítěze. Osudy poražených vidíme teď na každém kroku a jsou to velmi bolestné příběhy. Vítězem se pak stává podvodný adresát dotací, na které ti poražení přispívají. To je ještě bolestnější příběh,“ útočí Kalousek na premiéra Babiše.

 

 

Reaguje tak na informace webu Novinky.cz, které přinášejí aktualizovaný žebříček nejbohatších Čechů. Podle něj Andrej Babiš, který je nadále beneficientem svěřeneckého fondu v holdingu Agrofert, za minulý rok zbohatl o 4 miliardy korun a jeho jmění nyní činí 74 miliard korun.

„Široký záběr jeho podnikatelských zájmů sice letos vyvolal značné kolísání jak mezi jednotlivými oblastmi, odkud pochází jeho majetek, tak v jejich rámci, ve výsledku je na tom ale Andrej Babiš stále lépe. Začátkem roku vlivem pandemie utrpěla média i zemědělství, to se však vlivem sezónnosti nakonec dostává na lepší čísla než vloni,“ píše k novému vydání svého žebříčku časopis Forbes s tím, že Babiš je mezi nejbohatšími Čechy na čtvrtém místě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…