Kalousek jasně: Nechci být Zemanova onuce

11.07.2013 13:31

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) nesouhlasí se jmenováním vlády premiéra Jiřího Rusnoka. Podle něj jde jen o další důkaz toho, jak se prezident Miloš Zeman snaží vdechnout život vládnímu kabinetu, který nevzešel z řádných voleb do dolní komory Parlamentu ČR.

Kalousek jasně: Nechci být Zemanova onuce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Také se Kalousek omluvil přítomným novinářům za svou občasnou prchlivost
reklama

Exministr financí a místopředseda TOP 09 to prohlásil v rozhovoru pro server Prvnízprávy.cz. "Dnes jsme při jmenování vlády viděli pouze jiný obraz z dění, které tady běží už řadu dní. Nejde o nic jiného než veřejnosti a Poslanecké sněmovně vnucovat vládu, která nevychází z voleb. Teď je na sněmovně, zda tuto vládu odmítne, nebo se stane onucí prezidenta republiky. Podotýkám, že já takovou onucí rozhodně být nechci," řekl Kalousek.

Zemanův autokratický styl vládnutí

Kalousek zkritizoval Zemana hned poté, co jmenoval do funkce premiéra ekonoma Jiřího Rusnoka. Pro Prvnízprávy.cz vyslovil dokonce podezření, že se v jednání prezidenta objevily autokratické prvky. "Panu prezidentovi by se nepochybně líbil autokratický způsob vládnutí v České republice. Proto je nyní myslím důležité, aby Poslanecká sněmovna svou činností zabránila podobnému vývoji v naší zemi," řekl.

Nyní se chce místopředseda TOP 09 věnovat výkonu své poslanecké i stranické funkce. Zvláště ta poslanecká bude podle něj zásadní už proto, že budeme mít nikým nevolenou vládu. Následující týdny a měsíce tak prý budou důležité pro nás všechny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

9:10 Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

TÝDEN V MÉDIÍCH Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský asi nečetl Ústavu a neví, že v ní je zakotv…