Kalousek je politický odpad, a odpad se má spláchnout. Hlavně nevěřte novinářům, radil Zeman na náměstí

02.03.2017 15:59

Do Horního Slavkova se vydal dnes prezident Miloš Zeman, aby zde s občany probral otázky, které je pálí. A tentokrát byl mimořádně ve formě. Nejenže úvodem prezident vyzval k odejmutí sociálních dávek těm, kteří nechtějí pracovat, ale následně si vzal na paškál i předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska.

Kalousek je politický odpad, a odpad se má spláchnout. Hlavně nevěřte novinářům, radil Zeman na náměstí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman pronesl projev na sjezdu SPO
reklama

„Pomáhejme těm lidem, kteří pracovat chtějí a kteří si naši pomoc zaslouží,“ řekl ve svém úvodním slovu prezident Miloš Zeman. Ostatním by sebral sociální dávky.

Když se jej pak jeden z účastníků setkání zeptal na to, jakou vidí situaci po volbách z hlediska politického, neboť on sám se obává vzniku pravicové vlády, Zeman odvětil následně. „Hnutí ANO se definovalo jako strana pravicového středu. Na druhou stranu koalice uzavíráme na základě výsledku voleb. A někdy se uzavírají roztodivné koalice a taky to funguje. Já bych nevylučoval, že i po volbách může být koalice mezi hnutím ANO a ČSSD. Nerad říkám prognózy, které se nesplní,“ podotkl k tomu. 

Zároveň zmínil, že TOP 09 může získat 4,9 % hlasů, a jak je známo, limit je pětiprocentní. „A v takovém případě ta hrozba pravicové koalice je výrazně a výrazně oslabená,“ podotkl. Ke straně SPO, jíž je čestným předsedou a netají se tím, že ji bude volit, uvedl jen to, že do vnitřních záležitostí strany nezasahuje.