Kalousek mimo sněmovnu už i u CVVM. Plesl: Dnes pozor po Praze, starej Tullamore bude potřebovat prostor

25.09.2017 20:04

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se dlouhodobě vymezuje proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Kalousek Babiše kritizuje mimo jiné za to, že shromažďuje příliš mnoho moci – moc politickou, ekonomickou a mediální. Babiš si před pár lety koupil např. deník MF Dnes. Šéfredaktor tohoto listu Jaroslav Plesl se dnes Kalouskovi směje.

Kalousek mimo sněmovnu už i u CVVM. Plesl: Dnes pozor po Praze, starej Tullamore bude potřebovat prostor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl
reklama

Předvolební průzkum CVVM naznačil, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš míří k drtivému vítězství v nadcházejících sněmovních volbách. Babiš by prý mohl získat až 31 procent hlasů a opanovat sněmovnu. Zato TOP 09 Miroslava Kalouska v průzkumu dostala jen 4,4 procenta. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl na sociální síti Facebook ironicky poznamenává, že voliči oceňují Kalouskovu „geniální předvolební kampaň“.

„Podle volebního modelu CVVM oceňuje geniální kampaň Miroslava Kalouska 4,4 % voličů,“ napsal doslova Plesl. Na adresu Miroslava Kalouska napsal, že si na něj občané Prahy mají raději dávat pozor. „Dnes pozor na trase Malá Strana–Vinohrady. Starej Tullamore bude potřebovat prostor.“

V diskusích pod těmito příspěvky jeden z občanů napsal, že spícího Karla Schwarzenberga, čestného předsedu TOP 09, obrali o voliče Piráti. Další diskutující si tropil žerty z mladého politika TOP 09 Dominika Feriho. „Tak kampaň založená na tom ‚napíšeme taky nějakou knihu a ať to spíchne tady mladej‘ a hodit to na Dominika... 4 % jsou zbožné přání,“ napsal volič. V diskusi dokonce zaznělo, že bez imunity by Kalousek mohl mít „docela zajímavej důchod“.

Kalousek prý možná také počítal, že přesvědčí lidi ve finálové debatě u Moravce v České televizi, ale tenhle plán tak úplně nevyšel. „Oni asi v Topce počítali, že všechny přesvědčí v superdebatě u Moravce. Co teď, když většina asi koukne na Novu?“ zeptal se další volič.

Kalousek však nebyl jediným politikem, z něhož si šéfredaktor novin tropil žerty. Vyjádřil se také k volebnímu výsledku ČSSD, která podle průzkumu CVVM může ve volbách získat 13,1 procenta. Plesl k tomuto výsledku blahopřál právníkovi Radkovi Pokornému, jenž je spojován s končícím premiérem Bohuslavem Sobotkou. „Radkovi Pokornému s láskou,“ napsal Plesl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…