Kalousek obhajuje slepičky

29.01.2019 13:24

Obchodní řetězce slepic se rozhodly ustoupit tlaku ekologických organizací a postupně ustoupí od odkupu vajec z klecových velkochovů slepic. Většina českých poslanců jim to však odmítá nařídit zákonem. Raději čekají, jestli s podobným nařízením přijde Brusel. Pak by to prý převzali. Jedna politická strana však odmítá čekat na Evropskou unii. Za slepice se pere předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Kalousek obhajuje slepičky
Foto: Hans Štembera
Popisek: TOP 09 představila svou Vizi 2030. V tomto roce by ráda například viděla již zavedené euro nebo stejnou životní úroveň jako v sousedním Německu
reklama

Deník Právo přinesl informace o tom, že čeští poslanci váhají s přijetím zákona, který by zakázal klecové velkochovy slepic. Mají obavy, že by přijetí takového zákona ohrozilo konkurence schopnost České republiky. Zákonodárci jsou ochotni přijmout takový zákon až tehdy, když k tomu vydá pokyn Brusel. V takové situaci by to totiž znamenalo, že klecové velkochovy musí zakázat všechny členské země EU.

Jedna česká politická strana však nechce čekat na rozhodnutí z Bruselu. TOP 09 a šéf jejího poslaneckého klubu Miroslav Kalousek vyrazil do boje za ochranu. „To přece vůbec nevadí, že nelidsky týráme živé bytosti, které cítí bolest i stres. Hlavně, když je to levné. Odmítám se s tímto většinovým postojem smířit,“ vypálil na sociální síti Facebook.

Většina tuzemských obchodních řetězců i tak postupně přestane odkupovat vejce z klecových velkochovů. Nejpozději do roku 2025.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…