Kalousek pro PL: Nové volby! Prymula ven, hned!

23.10.2020 11:32

Ministr Prymula okamžitě pryč, o Babišově vládě hlasovat po skončení nouzového stavu a ideálně předčasné volby v červnu. ParlamentnímListům.cz to řekl šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Kalousek pro PL: Nové volby! Prymula ven, hned!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Je rozhodnuto o osudu ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO)? Deník Blesk zachytil hlavního “bojovníka” s covidem, jak kolem půlnoci jednal v restauraci, která měla být zavřená a neměl ani roušku.

Podle předsedy poslaneckého klubu TOP 09 a exministra financí Miroslava Kalouska by měl Prymula okamžitě odstoupit. A nejpozději v červnu by měly být nové volby.

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 25704 lidí

“Prymula musí odstoupit okamžitě, o Babišově vládě by se mělo hlasovat až po ukončení nouzového stavu,” míní Kalousek.

Kdo by měl převzít zemi a jaká opatření v boji s covidem učinit? “Na tuto otázku odpoví definitivně až volby. Preferoval bych je nejpozději v červnu, aby nová vláda měla čas na přípravu rozpočtu a českého předsednictví EU,” navrhuje exšéf státní kasy.

Ptali jsme se též, zda podle něho v České republice společenská a politická autorita, ke které by se národ mohl upnout. Kalousek takovou osobnost nevidí. “A nemyslím, že je to nutné. Nutné je upnout se k vládě práva. K dodržování pravidel, které platí pro všechny stejně,” řekl Miroslav Kalousek pro PL.

Ministr Prymula dosud prohlásil, že klidně rezignuje, pokud si to veřejnost bude přát. Mezitím věc na tiskové konferenci okomentoval premiér Andrej Babiš. Podle něho jde o neomluvitelnou chybu a požádal Romana Prymulu o rezignaci. "Pokud by to neučinil, odvolám ho," uvedl premiér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…